Zamknij
REKLAMA

Najlepsza karma dla kota - jak ją wybrać?

12:38, 03.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Nie od dziś wiemy, że koty to mięsożercy. Z tego względu w ich diecie absolutnie nie może brakować białka zwierzęcego. Mile widziane są także inne komponenty. Dokonując wyboru karmy dla kota, pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na kaloryczność, jak i skład pokarmu. Jaka powinna być dobra karma dla kota? Sprawdź!

 

Przeczytaj skład karmy 

Jaka jest najlepsza karma dla kota? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje wielu świeżo upieczonych opiekunów mruczków. Wybierając pokarm dla kota, powinniśmy przede wszystkim zainteresować się składem karmy. Na każdym opakowaniu karmy dla kota musi być umieszczony skład, czyli informacja, co dokładnie zawiera konkretny produkt. Na początku znajdują się składniki, których znajduje się najwięcej w produkcie, zaś na końcu - te, których są śladowe ilości w karmie. 

Każdy opiekun kota przed zakupem karmy powinien przeczytać jej etykietę. Co więcej, warto dodać, że karmy dla kotów dostępne w supermarketach zazwyczaj są niskiej jakości, bogate w konserwanty i wypełniacze, zaś cały produkt jest oparty przede wszystkim na komponentach roślinnych. To nie najlepszy produkt dla mruczków. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości, to jedzenie dla kota najlepiej kupować w sprawdzonym sklepie zoologicznym takim jak np. Karma Wataha. 

Co powinno znajdować się w składzie karmy dla kota?

Najlepsza karma dla kota to taka, która zawiera właściwą ilość składników budulcowych, energetycznych i witamin. Rzecz jasna najważniejszym składnikiem powinno być mięso i to ono powinno stanowić największą zawartość wagową lub procentową produktu. Dla mruczków warto wybierać karmy powstałe na bazie drobiu, jagnięciny czy wątróbki, bowiem jest to mięso, które jest najlepiej przyswajalne przez czworonożnych przyjaciół.

W sklepach jednak znajdują się również karmy, w których składzie obecne jest mięso niewiadomego pochodzenia. Jak to rozpoznać? Najczęściej na etykiecie (a dokładniej w składzie) znajduje się pozycja ,,mięso i uzupełniające produkty pochodzenia zwierzęcego”. Nie polecamy zakupu takich karm, bowiem oznacza to, że podczas produkcji takiego pokarmu wykorzystano po prostu odpady takie jak kopyta, wnętrzności, czy skóra.

Nie brakuje również karm dla kotów, które głównie składają się z białka roślinnego. Pamiętajmy jednak, że koty to mięsożercy, a producenci stosują białko roślinne zamiast zwierzęcego głównie po to, aby zarobić, ponieważ jest to dużo tańszy zamiennik wartościowego składnika. Białko zawarte w mięsie jest najlepsze dla kotów i jest bogate w mnóstwo aminokwasów, w tym szczególnie istotną dla kotów - taurynę, która odpowiada za kondycję serca czy narządu wzroku. 

Dobierz karmę do potrzeb mruczka

Podczas wyboru karmy dla kota nie możemy bezmyślnie sięgać po te najlepszej jakości. Karma musi być też dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego mruczka! Inną karmę potrzebują dorastające koty, borykające się z problemami zdrowotnymi, a także zupełnie inną koci seniorzy! Potrzeby żywieniowe mruczków są uzależnione od takich czynników jak wiek, stan zdrowia, a także kondycja fizyczna. Z tego względu na rynku możemy znaleźć ogromny wybór karm dla kotów, a wśród nich takie, które zostały stworzone jedynie dla konkretnych grup kotów. 

Ważne jest również to, że zarówno karmy suche, jak i mokre mogą być wartościowe. Podczas wyboru karmy dla kota konsystencja jednak nie jest aż tak ważna jak skład. To właśnie przede wszystkim na niego powinniśmy zwracać uwagę. Pamiętajmy również, aby zapewnić kotu stały dostęp do świeżej wody. I choć koty z natury bardzo mało piją, to jednak u kotów karmionych suchą karmą to zapotrzebowanie z pewnością będzie większe.

Najwyższej jakości karmy dla kotów z transparentnym oraz świetnym składem, znajdziemy w sklepie zoologicznym Wataha pod adresem: https://karmawataha.pl

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%