Zamknij
REKLAMA

Wiejska metropolia

14:40, 22.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj (22 grudnia) nastąpiło uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej na odcinku Piecnik-Próchnowo. Wartość całej inwestycji wyniosła 3,8 mln zł mln zł. Długość przebudowywanego odcinka to 3,3 km i jest to kontynuacja przebudowy drogi z Próchnowa do Bronikowa ukończonej w 2019 roku.

Z Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego inwestycję dofinansowano kwotą 3 mln zł (działanie: 5.4. Budowa i przebudowa dróg powiatowych). Dofinansowanie z Nadleśnictwa Mirosławiec: 0,8 mln zł (Fundusz Leśny). Dzięki temu droga została poszerzona do 5,5 metra i nałożono trzy warstwy z masy bitumicznej o grubości 14 cm.

W uroczystości wzięli udział m.in.: senator Janusz Gromek; poseł Czesław Hoc; radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego Henryk Carewicz oraz prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Marek Subocz. Zarząd powiatu w Wałczu reprezentował starosta dr Bogdan Wankiewicz. Nie zabrakło przedstawiciela duchowieństwa; burmistrza i radnych Mirosławca; przedstawicieli lokalnej firmy z prezesem Marianem Płóciennikiem na czele oraz przedstawicieli wykonawcy, podwykonawcy, inspektora nadzoru, wałeckiej policji, nadleśnictwa w Mirosławcu i mieszkańców Próchnowa.

- Przy tak dużym zaangażowaniu posła Czesława Hoca i samorządu województwa oraz wsparciu senatora Janusza Gromka, świadczy tylko jedno, że powiat wałecki nie jest im obojętny i realizuje się tu wiele wspaniałych zadań – podkreślał starosta Bogdan Wankiewicz – Muszę też zaznaczyć, że były wicewojewoda, a dzisiejszy prezes WFOŚiGW Marek Subocz jest bardzo zainteresowany, aby w powiecie wałeckim powstawało jak najwięcej zadań inwestycyjnych i to nie tylko tych drogowych. Podziękowania należą się także burmistrzowi Mirosławca Piotrowi Pawlikowi oraz firmie, która jest tutaj ulokowana.

Starosta podczas otwarcia podziękował także mieszkańcom Próchnowa za wytrwałość.

- Pamiętam jak na zebraniu w tutejszej świetlicy naskoczyło na mnie dwóch panów i krzyczeli na mnie, że nie ma szans, żeby ta droga powstała – wspominał B. Wankiewicz. -  I co? Dzisiaj mamy cały odcinek z Bronikowa do Piecnika. To ponad 7,5 km. Super! Teraz to powstała tutaj taka mała wiejska… metropolia! To piękny prezent na święta.

Słowa starosty o wiejskiej metropolii potwierdził w przemówieniu chwilę później poseł Czesław Hoc.

- Jadąc tutaj dzisiaj z radnym sejmiku województwa zachodniopomorskiego Henrykiem Carewiczem, mieliśmy wrażenie jakbyśmy jechali do jakiejś metropolii. Piękna droga – zachwycał się Cz. Hoc. – To pokonywanie kolejnego wykluczenia komunikacyjnego, bo dotąd pewne gminy i wsie funkcjonowały daleko od szosy.

Podziękowania padały także z ust przedstawicieli mirosławieckiego Nadleśnictwa.

- Cała współpraca, dzięki której powstała ta droga, układała się bardzo dobrze – chwalił Paweł Olszacki, nadleśniczy Nadleśnictwa Mirosławiec. – Dziękuję za to, że wszystkie nasze pobożne życzenia zostały spełnione już w trakcie realizacji. Chodzi o drogi pożarowe i drogę dojazdową  nr 14. Ze względu na prowadzenie gospodarki leśnej jest to dla nas bardzo istotne.

M. Subocz gratulował staroście i burmistrzowi Mirosławca skuteczności w działaniu oraz podkreślał, jak ważna jest ta inwestycja nie tylko dla tutejszych mieszkańców, ale także dla turystów i dla bezpieczeństwa.

W imieniu senatora Henryka Stokłosy głos zabrał Marian Płóciennik, prezes zarządu PZZ w Wałczu, który zwracał uwagę jak istotna jest to inwestycja dla firmy. M. Płóciennik mówił także o tym, że Próchnowo staje się coraz ładniejszą miejscowością, co jest nie tylko m.in. zasługą samorządów, ale przede wszystkim tutejszych mieszkańców.

Po przemówieniach pozostałych gości i poświęceniu drogi przez prob. Czesława Łąckiego z parafii pw. św. Katarzyny w Marcinkowicach, nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

OglądaczOglądacz

11 8

czytając przemyślenia tego powiatowego wazeliniarza zastanawia mnie jak nisko jeszcze można upaść. I ten widok przy porannym goleniu a fuj 14:57, 22.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jak w "Misiu&quJak w "Misiu&qu

14 6

Jeszcze trochę i by tej wstęgi zabrakło dla wszystkich ojców tego sukcesu "na miarę naszych możliwości ". Zanaczę, że inwestycja jak najbardziej na plus tylko ta oprawa z panami chętnymi do cięcia wstęgi trochę komiczna, każdy chce pogrzać się w blasku fleszy. Czyżby nie dało się tego zrobić normalnie ? 17:54, 22.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tubylectubylec

10 5

ten miś (droga) jest na miarę naszych czasów ale muszą robić szersze drogi bo za mało miejsca dla tych co tną te wstęgi 20:24, 22.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KloKlo

4 0

Myślałem, że to jakiś protest, bo przejście blokują. 🤣🤣🤣🤣 18:23, 23.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

walczaninwalczanin

6 5

Wydaje mi sie ze pan Hoc jest bardzo skromnym czlowiekiem.Mam nadzieje ze bedzie mu sie fajnie pracowalo razem z mieszkancami Walcza.Bardzo lubie pana Marka Subocza i mam nadzieje ze w nastepnych wyborach zostanie burmistrzem Walcza.Zycze panom samych sukcesow 23:44, 23.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Chory krajChory kraj

2 0

Wszystko czego się pis dotknie zamienia się w gówno więc mam nadzieje, że nikt związany z pisowskimi pajacami nie będzie pełnił po kolejnych wyborach żadnej funkcji. 12:43, 29.12.2021


Jarosław ZębywstawJarosław Zębywstaw

1 0

Wstęga dłuższa niż ta droga, ważne że pisowski cyrk się kręci. Oczywiście ksiunc obowiązkowo, oni na takich imprezach najchętniej robią za klaunów. 19:58, 29.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%