Zamknij

Nowe budynki szkoły i nowe możliwości

09:56, 01.10.2021 . Aktualizacja: 09:57, 21.03.2022
Skomentuj

Byłe koszary wojskowe przy ul. Wojska Polskiego w Wałczu , kilkanaście lat temu przeznaczone zostały na stworzenie w ich murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Wyremontowane zostały budynki i stworzone warunki dla studentów, którzy nabywają wiedzę i umiejętności bez konieczności wyjazdu do dużych miast. Właśnie zakończył się kolejny etap poprawy infrastruktury.

Zakończona obecnie realizacja projektu. „Przebudowa i remont pokoszarowego budynku przy ul. Wojska Polskiego 99 w Wałczu z przeznaczeniem na laboratorium dydaktyczne” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 9.Infrastruktura publiczna, Działanie 9.8 Infrastruktura szkolnictwa zawodowego – inwestycje w infrastrukturę Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych.

W skład realizacji projektu zawarto montaż windy dla osób niepełnosprawnych oraz remont i przystosowanie sal, pracowni i laboratoriów praktycznej nauki. Jednocześnie zagospodarowano najbliższe otoczenia budynku. Dodatkowym plusem tej inwestycji był zakup sprzętu i urządzeń do pracowni i laboratoriów praktycznej nauki na kierunkach Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Informatyka w Biznesie i Administracji.

W ramach realizowanego projektu wykonano roboty budowlane, na podstawie opracowanego programu funkcjonalno-użytkowego i studium wykonalności. Nad wszystkimi pracami był prowadzony nadzór inwestorski. Zakupiono wyposażenie do:

Laboratorium Symulacji Sterowania Maszynami,

Laboratorium badań nieniszczących połączeń spawanych,

Laboratorium badań struktury i wytrzymałości materiałów,

Laboratorium Lean manufactoring,

Symulator mikrofabryki i linii produkcyjne,

Wyposażenie IT.

 

Główny cel realizacji projektu, to wzrost jakości poziomu edukacji w regionie. Co ważne, ma on także przyczynić się do łatwiejszego dostępu do nauki dla osób niepełnosprawnych. W końcu, ma zostać osiągnięty cel, aby studenci czuli się dobrze na uczelni, z którą związali się na kilka lat edukacji. Znaczącym aspektem podczas realizacji takich projektów jest zapewnienie jak najlepszych warunków kształcenia dla przyszłej kadry zarządzającej, czy specjalistów z zakresu informatyki i inżynierii. Wysokie kwalifikacje osób kształcących się na PWSZ w Wałczu, ma przyczynić się także do zwiększenia ilości specjalistów dla firm lokalnych, a także docelowo zwiększyć atrakcyjność gospodarczą regionu. Celem kształcenia zawodowego jest osiągnięcie jak największej ilości osób, które nie mają problemu ze znalezieniem pracy po zakończonej edukacji ze względu na praktyczność kierunków, w którym kształci się w PWSZ Wałcz.

Wartość projektuCałkowita wartość projektu – 8 390 988,41 zł Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 6.749.674,74 zł

Dofinansowanie ze środków budżetu państwa: 794.079,00 zł

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%