Zamknij
REKLAMA

Strzeleckie Święto Konstytucji

20:33, 04.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Już po raz 22 z okazji rocznicy uchwalonej 3 maja 1791 roku Konstytucji wałecki Zarząd Ligi Obrony Kraju zorganizował zawody strzeleckie.

Na strzelnicy garnizonowej 3 maja w kilku konkurencjach rywalizowało 84 strzelców. Niejako przy okazji można było zapoznać się z obchodzeniem z bronią, a fachowych porad udzielali żołnierze 100 Batalionu Łączności przy pomocy uczniów klas wojskowych PCKZiU.

- Dzieci ze szkół podstawowych strzelają z broni pneumatycznej, natomiast młodzież i dorośli z KBKS – u – opowiadał prezes Zarządu Rejonowego LOK Lech Sznaza. - W tej ostatniej konkurencji istnieje jeszcze podział na juniorów i seniorów, kobiety i mężczyźni oraz profesjonaliści i amatorzy. W sumie rywalizuje 84 strzelców. Nie zabraknie ogniska i pieczonych kiełbasek, zapewniamy również napoje. Organizację zawodów wsparł Urząd Miasta oraz Starostwo.

W strzelaniu z karabinka wśród seniorów triumfował Mateusz Major, który na 100 możliwych punków uzyskał 98,2. Natalia Sikora z wynikiem 89 „oczek” była najlepsza wśród seniorek. Kacper Szymański okazał się zwycięzcą wśród juniorów, a jego wynik 98,1 budzi szacunek. Dagmara Stępień zwyciężyła w kategorii juniorek osiągają 89 „oczek”. Drużynowo wśród juniorów triumfował zespół Wołga (K. Szymański, J. Krawczyk i G. Wójcicki). Jako ostatni na strzelnicy zameldowali się profesjonaliści. Wśród kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Klebba zaliczając 92,1 punktów, a wśród mężczyzn triumfował Jakub Siemieński z wynikiem 98,4. Drużynowo kategorię seniorów wygrał zespół Iskra (J. Siemieński, B. Sudoł i S. Seehaber). Najlepsi otrzymali puchary i statuetki ufundowane przez organizatorów.

piotr

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

EWEW

0 1

Dajcie na dowódcę Trojanowskiego to zobaczycie jak nam młodzież wyszkoli, zobaczcie jak stworzył potęgę 100bł. 16:25, 05.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkoMieszko

1 0

I to dziecko z bronia w reku! STRASZNE! Wstaw w You-Tube AKURAT - Do prostego człowieka..... 16:36, 08.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%