Zamknij
REKLAMA

Czym charakteryzuje się taryfa G11

14:04, 14.07.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Wybór odpowiedniej taryfy prądu to prosty i skuteczny sposób na to, aby obniżyć wysokość comiesięcznych rachunków za energię elektryczną. Trzeba jednak pamiętać, że działa to również w drugą stronę. Jeżeli więc ktoś przez długi czas będzie korzystał ze źle dopasowanej taryfy, to z pewnością odczuje to jego portfel. Dobra wiadomość jest taka, że taryfę zazwyczaj można bez większego problemu zmienić. Warto więc już teraz sprawdzić, jakie są dostępne opcje i dobrać taką taryfę, która pomoże trochę odciążyć domowy budżet.

Sposób na tańszą energię elektryczną

Uniwersalna taryfa G11 dla gospodarstw domowych

Inne taryfy energii elektrycznej

Chociaż dostawcy energii często stosują oznaczenia, które początkowo wydają się skomplikowane (taryfa G11, G12), to w praktyce zrozumienie najważniejszych różnic pomiędzy opcjami dostępnymi dla gospodarstw domowych jest niezwykle proste. To natomiast pozwoli obniżyć ceny energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych.

 

Sposób na tańszą energię elektryczną

Wielu klientów korzystających z podpisanych dawno temu umów zapomina, że rachunek uwzględnia między innymi opłatę handlową i opłatę przesyłową. O ile tego typu koszty są raczej nieuniknione, to na szczęście można określić strefy czasowe, w których ma miejsce największy pobór mocy i wybrać ofertę, która przyniesie realne oszczędności. Przykładowo, jeżeli ktoś ma największe zużycie prądu nocą, to powinien wybrać z usług oferowanych przez dostawcę energii taryfę oznaczoną jako G12. 

Uniwersalna taryfa G11 dla gospodarstw domowych

W większości przypadków jednak lepiej postawić na inne rozwiązanie, a mianowicie na taryfę G11. Jest ona najlepszym wyborem wtedy, gdy pobór energii jest na tym samym poziomie przez całą dobę. Dużą zaletą takiego wariantu rozliczania rachunków za energię elektryczną jest to, że domownicy nie muszą się wstrzymywać z uruchomieniem pralki lub zmywarki, bo niezależnie od tego, kiedy to zrobią, zapłacą dokładnie takie same stawki za wykorzystaną energię elektryczną. Taka taryfa ma jednak sens wyłącznie wtedy, gdy mieszkanie nie jest ogrzewane energią elektryczną. W przeciwnym razie lepiej zapoznać się z pozostałymi opcjami, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że pozwolą one zmniejszyć wydatki na prąd.

Inne taryfy energii elektrycznej

Oprócz wspomnianych taryf G11 (uniwersalna) i G12 (odpowiednia dla osób korzystających z ogrzewania elektrycznego) dostępna jest również G12w. Największą zaletą tej taryfy jest to, że pozwala cieszyć się tańszą energią podczas weekendów oraz w dni ustawowo wolne od pracy.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%