Zamknij
REKLAMA

Zły stan zdrowia kierowcy zakończony szpitalem i zakazem dalszej jazdy

09:47, 27.07.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci otrzymali informację telefoniczną o tym, że krajową „dziesiątką” w kierunku Wałcza porusza się najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca osobowej skody. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z wałeckiej jednostki przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania wskazał, iż kierowca – mieszkaniec województwa warmińsko–mazurskiego jest trzeźwy.

Jednak czujność i doświadczenie policjanta podpowiadały, że 79 letni kierowca może mieć obniżoną sprawność psychomotoryczną z uwagi na stan zdrowia mimo, iż mężczyzna nie uskarżał się na złe samopoczucie. Tłumaczył, że jedzie wolno dlatego zwraca na siebie uwagę innych kierowców. Policjant drogówki zakazał kierowcy dalszej jazdy i wezwał na miejsce załogę pogotowia ratunkowego.

Okazało się, że kierujący ma  bardzo wysokie ciśnienie tętnicze mogące spowodować wylew lub udar mózgu. To poważny problem zdrowotny, dlatego też mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Nie tylko  alkohol  i narkotyki zakłócają sprawność psychomotoryczną u kierowcy. Podobnie jest z lekami i różnymi schorzeniami. Złe samopoczucie kierowcy bezpośrednio przekłada się na ograniczenie odpowiedniej możliwości reakcji na zaistniałą na drodze sytuację. Wobec kierującego został skierowany wniosek o badanie lekarskie w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami.

Dzięki prawidłowej reakcji innych uczestników ruchu drogowego i doświadczeniu policjanta być może nie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia, gdzie zagrożone było życie i zdrowie 79 letniego kierującego i innych użytkowników drogi.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

r4er4e

0 1

Nadciśnienie, epilepsja -> chociaż leczone to ludzie są dyskryminowani ale narkomani i alkoholicy mogą normalnie jeździć. Kierowca tira, który jest pijany lub ma epilepsje jest oczyszczany bo jedyny żywiciel a innym niszczą życie. 18:00, 03.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ErykEryk

1 0

Jak przy napadzie epi podczas jazdy potrącisz grupę przedszkolaków i zabijesz np. 8 dzieci to wtedy na sali sądowej jest ,,no ja nie chciał, ja nie wiedział,, ... dlatego o tym decydują ludzie mający wyobraźnię a nie takie głąby jak ty. 09:33, 05.08.2022


0%