Zamknij
REKLAMA

Polski rząd ma się czego uczyć od Belgii: wprowadza maksymalny limit wpłat w kasyn

10.00, 13.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Od 20 października każdy klient belgijskich licencjonowanych kasyn internetowych będzie mógł doładować nie więcej niż 200 euro w ciągu tygodnia kalendarzowego. W tym przypadku liczba kasyn online, w których można grać nie jest ograniczona.

Przy próbie wpłaty limitu, gracz otrzyma odmowę od działu finansowego kasyn online z powołaniem się na dekret rządowy. Jednak użytkownicy mogą wnioskować o zwiększenie limitu, jeśli w przeszłości nie mieli problemu z hazardem i prawem. W tym przypadku rozpocznie długi proces biurokratyczny, w którym operator do złożenia wniosku do belgijskiej komisji ds. hazardu, której pracownicy złożą wniosek do Narodowego Banku Belgii, aby sprawdzić, czy gracz w centralnym rejestrze kredytowym jednostki jest niewypłacalny.

Oznacza to, że ostatecznie ustawa nie będzie dotyczyć wypłacalnych obywateli, którzy nie są uzależnieni od hazardu. Belgijska komisja ds. hazardu będzie jednak stale monitorować tych obywateli, z których zdjęto limit tygodniowych depozytów. Jeśli liczba kasyn internetowych, w których dana osoba dużo gra lub obywatel posiada kredyty konsumpcyjne w bankach, limit 200 euro tygodniowo może ponownie zostać przywrócony.

Interesujące jest również to, że klienci mogą również wnioskować o obniżenie limitu depozytów, jeśli czują, że nie mogą się kontrolować. Operatorzy są zobowiązani do natychmiastowego rozpatrzenia takich wniosków.

W Polsce nie ma takiego ograniczenia. Pomimo tego, że rząd ściśle monitoruje sferę hazardu i zakładów sportowych, tysiące Polaków co roku wydaje ogromne sumy na gry hazardowe. Jak podaje www.polskiekasyna.biz , wielu użytkowników rejestruje się na stronach kasyn w nadziei na otrzymanie darmowych bonusów, ale kończy przy zepsutym korycie, ponieważ nie potrafi utrzymać się na powierzchni.

Zgodnie z zaleceniami belgijskiej komisji ds. hazardu, ludzie nie powinni wydawać na zakłady więcej niż 5% swoich miesięcznych dochodów. Na przykład, przy pensji 2000 euro, powinieneś grać za maksymalnie 25 euro tygodniowo.

Przypomnijmy, że w zeszłym miesiącu Rada Państwa Belgii opublikowała dokument popierający innowacje belgijskiej komisji ds. hazardu, aby wprowadzić limity depozytów, mimo że trudno jest wdrożyć takie wymagania.

Co więcej, zasady mogą dotyczyć tylko tych kasyn online, które są licencjonowane w belgijskiej jurysdykcji. Zagraniczni operatorzy nie są zobowiązani do przestrzegania belgijskich przepisów, więc ich użytkownicy nie spotkają się z ograniczeniami dotyczącymi kwot, które można zdeponować.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%