Zamknij
REKLAMA

Ekopracownia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Wałczu

09.31, 21.11.2022 . Aktualizacja: 09.33, 21.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego realizowany jest program edukacyjny „Tam, gdzie jeziora, błękity…” w ramach projektu pn. „Ekopracownia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Wałczu” w ramach umowy dotacji nr 2022D3283K.

Dzięki wsparciu uczniowie realizują wiele ciekawych przedsięwzięć. W listopadzie zostały zorganizowane m. in. następujące zajęcia:

Ćwiczymy technikę mikroskopowania „Komórkowa budowa organizmów” – uczniowie mieli możliwość wykorzystać w praktyce zakupione mikroskopy i nauczyć się jak prawidłowo korzystać z mikroskopów. Świat komórek jest taki ciekawy i niesamowity!

Zabawa z wodą – doświadczenia - zajęcia pokazały, że nauka nie jest nudna! Uczniowie mogli zbadać napięcie powierzchniowe wody, wykonywać eksperymenty np. wędrująca woda, chemiczne jojo.

Wycieczka do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Wałczu.

Uczniowie mieli możliwość obejrzeć i prześledzić cały proces związany z pobieraniem wody z 5 studni głębinowych, z etapami jej oczyszczania i dystrybucją do naszych mieszkań. Dużo cennych informacji dotyczących wody, którą spożywamy na co dzień uzyskaliśmy od pracowników wałeckich wodociągów. Dowiedzieliśmy się, że woda, która wypływa z kranów w naszych domach jest bardzo dobrej jakości i można ją bezpośrednio pić. Wymieniliśmy się spostrzeżeniami związanymi z oszczędzaniem wody i dowiedzieliśmy się co możemy zrobić, by jak najmniej jej marnować. Lubimy taką współpracę!

Źródło : https://www.walcz.pl/

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%