Zamknij
REKLAMA

Burmistrz pójdzie na 10 lat do więzienia? W tle nawet 300 tysięcy złotych!

12.00, 26.11.2022 D.W./T.J Aktualizacja: 20.02, 27.11.2022
Skomentuj Fot. Pixabay.com
REKLAMA

Byłemu burmistrzowi Drawska Pomorskiego stawia się aż dziewięć zarzutów prokuratorskich. Jak ustaliliśmy, grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawę opisał m.in. portal wdrawskupomorskim.pl. To oni jako pierwsi opisali sprawę związaną ze Zbigniewem P., byłym burmistrzem Drawska Pomorskiego. Włodarz miasta jest zamieszany w sprawę związaną z podatkami.

- Postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie i jako jedyna redakcja która pierwsza informowała o zatrzymaniu przez CBA byłego burmistrza Zbigniewa P. oraz przeszukaniach w tymże urzędzie miasta i tym razem spieszymy z informacją że prawda jest całkiem inna niż tą którą podaje do wiadomości wszystkim napotkanym osobom w naszym mieście (jak i również nam)

- czytamy na portalu z województwa zachodniopomorskiego.

Jak ustaliliśmy chodzi o działalność Zbigniewa P. w latach 2013-205, wtedy gdy był burmistrzem Drawska Pomorskiego. Przed Sądem Okręgowym w Szczecinie odbywają się sprawy związane z aż dziewięcioma zarzutami prokuratorskimi.

- Większość zarzutów jakie stawia Prokuratura to umorzenie  należności podatkowej znanej osobie (biznesmenowi) na szkodę Gminy Drawsko Pomorskie w kwocie około 300 tyś złotych - pisze Tomasz Jasyk z Magazynu Drawskiego.

Jak informują tamtejsi dziennikarze, prokuratura zarzuca też Zbigniewowi P. przyjęcia korzyści majątkowej w postaci opłacenia dla osoby bliskiej pobytu za granicą w zamian za wydane decyzje podatkowe, które zwalniały osoby przekazujące korzyści majątkowe, od zapłacenia podatku w łącznej kwocie ponad 100 tysięcy złotych.

- Ważnym zarzutem jakim również jest obciążony Zbigniew P. jest ujawnienie tajemnicy służbowej poprzez nieformalne uprzedzenie przedsiębiorcy o planowanej kontroli przez służby Ochrony Środowiska - dodają reporterzy.

Jak informuje Michał Tomala, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie, mężczyźnie grozi od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie przed Sądem Okręgowym w Szczecinie odpowiada w sumie ponad 50 osób.

(D.W./T.J)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

tomektomek

6 5

Przecież w Wałczu są nie jedne takie przekręty, nie trzeba szukać w Drawsku. Problem w tym, że tego określone organy nie chcą widzieć bo przecież nie gryzie się ręki która cię karmi. 23:41, 27.11.2022

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

wałczankawałczanka

6 3

Jak wiesz o czymś takim to nie ukrywaj, podziel się wiedzą, niech wszyscy się dowiedzą. Bo jeśli to jest tylko Twoja Tomaszu czcza gadka to daruj sobie. 16:55, 28.11.2022


do wałczankado wałczanka

4 4

Ale się popisałaś. Nie martw się, g.. zawsze wypłynie. Wkrótce 18:15, 28.11.2022


tajemnica poliszyneltajemnica poliszynel

3 2

do wałczanka: wszyscy wiedzą, tylko nikt nic nie mówi 10:53, 29.11.2022


BRBR

0 2

To jak coś wiesz to dlaczego nie idziesz z tym do prokuratury?🤔. Za ukrywanie przestępstwa też jest paragraf. A tak na poważnie. Gdyby cokolwiek było to prokurator dawno burmistrzowi siedział na karku bo przyjaciół w radzie to on dużo nie ma. A to co ludzie na mieście gadają . Brak słów żeby zajmować się plotkami🤔☹️ 16:08, 30.11.2022


0%