Zamknij

Reinkarnacja Rometu

14:57, 03.04.2018 | piotr
REKLAMA
Skomentuj

Wszystko wskazuje na to, że nowe życie wkroczy do hal byłego zakładu Romet. Właściciel Holdingu Farmutil HS Henryk Stokłosa podjął decyzję, że kolejna z jego spółek zostanie umiejscowiona w Wałczu.

Jak na razie w Romecie została wynajęta jedna hala, w której pracuje 10 osób, a produkcja zabezpiecza potrzeby holdingu. Spółka istnieje już 2 lata, lecz dopiero teraz rozpoczęła działalność. Autozabudowy Wałcz wykonuje nadwozia samochodów ciężarowych, będzie produkować również przyczepy i naczepy, pojemniki metalowe i konstrukcje stalowe. Ponadto planuje się prace nad obróbką metali, malowanie powierzchni metalowych oraz naprawę i konserwację maszyn oraz sprzętu transportowego.

- Jaka będzie przyszłość, to się jeszcze okaże, lecz obecnie chcemy być na swoim - mówił chcący zachować anonimowość pracownik spółki. - Właściciel zdecydował, aby na terenie Wałcza powstała fabryka produkująca na potrzeby całego holdingu. Czy akurat będzie się znajdowała w dawnym Romecie, czy też jej lokalizacja będzie inna, taka decyzja jeszcze nie zapadła. Zdecydowano się na Wałcz, ponieważ miasto jest dobrze skomunikowane, a powstająca obwodnica jeszcze to poprawi. Ponadto chcemy wykorzystać potencjał wałeckiego rynku pracy, który jest lepszy od pilskiego. W Pile czy też w Śmiłowie są coraz większe kłopoty ze znalezieniem pracowników.

piotr

 

(piotr)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone