Zamknij

Gdzie szukać najlepszej polisy dla dziecka?

00:00, 21.05.2018 | materiał partnera
Skomentuj
Fot. depositphotos

Jako rodzice traktujemy dziecko jak swój największy skarb, nie ma zatem nic w tym dziwnego, że troszczymy się o jego zdrowie, najlepsze warunki do rozwoju, bezpieczeństwo i prawidłowe odżywianie. Chętnie inwestujemy w edukację, by to ona pomogła naszym dzieciom w przyszłości. Inwestycją i to całkiem niedużą będzie także zakup polisy na życie.

Taka inwestycja okaże się bezcenna, gdy dziecko zbyt wcześnie straci rodzica, zachoruje lub ulegnie wypadkowi. Również sami nie mamy gwarancji, że gdy nasza pociecha stanie się pełnoletnia, będziemy w dalszym ciągu mieć dobrą pracę i stabilne zarobki. Życie potrafi zupełnie nagle wszystko pozmieniać, na co nieraz w ogóle nie mamy wpływu. Ważne, by dobrze się na to przygotować.

Polisa dla dziecka: ile kosztuje finansowy spokój?

Wydawać by się mogło, że dzieci nie potrzebują ubezpieczenia na życie – przecież w wieku szkolnym ubezpieczeniem zajmuje się szkoła. I takie myślenie to poważny błąd, ponieważ szkoły najczęściej zapewniają dzieciom minimalną ochronę na symboliczne sumy rzędu 10 tys. zł za trwałe kalectwo.

Ubezpieczenie NNW dla dziecka jest przydatne, ale warto zastanowić się nad sposobem i miejscem zakupu takiego ubezpieczenia. Taka formę zakupiona tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego za 50 zł (lub mniej) rocznie to ryzyko, że kupujemy ochronę pozorną. Prawdopodobieństwo wypłaty świadczenia jest niskie, a jeśli już do niego dojdzie to na równie niskich stawkach.

Koszt takiej polisy zaczyna się od kilkudziesięciu złotych rocznie, przykładowo firma AXA oferuje polisę NNW od 24 zł rocznie, zapewniając sumę ubezpieczenia w wysokości 12 000 zł. Z kolei towarzystwo ubezpieczeniowe Generali przy maksymalnym pakiecie ochronnych za 169 zł zapewnia ochronę na sumę ubezpieczenia 50 tys. zł. Kwoty te są bardzo zróżnicowane i zazwyczaj podyktowane są zakresem ochrony i działania danego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Jeśli polisa na życie dla dziecka ma kosztować nie więcej niż kilkadziesiąt złotych rocznie, bo na tyle pozwala nasz domowy budżet, warto najpierw porównać produkty i wybrać najtańszy spośród zaproponowanych przez towarzystwa – w porównywarce online jednorazowo otrzymamy nawet 5 ofert dopasowanych do naszych potrzeb. Jeśli sama ochrona to za mało, warto wybrać polisęposagową dla dziecka. Jest to produkt ochronno-oszczędnościowy, a umowa podpisywana jest na określony czas (5, 10, 15 czy 20 lat), najczęściej do czasu ukończenia wieku 18 lub nawet 26 lat. Do tego czasu rodzic czy opiekun prawny płaci regularne składki, gwarantując tym samym dziecku ochronę na wypadek wielu nieszczęśliwych zdarzeń. Gdy dziecko osiągnie określony wiek, otrzymuje uzbierane środki i może je przeznaczyć na dowolny cel – może wyjechać na studia do innego miasta, kupić mieszkanie, wyjechać za granicę lub rozwijać swoje hobby.

Umowy dodatkowe w polisie– jakie będą odpowiednie dla dziecka?

Każda podstawowa oferta ubezpieczenia dla dziecka powinna posiadać również możliwość rozszerzenia zakresu ochrony poprzez zakup odpowiednich umów dodatkowych. Dzięki temu nasze dziecko zyskuje szanse otrzymania odszkodowania.

W przypadku rozszerzania ochrony, warto zdecydować się wyłącznie na umowy, które dotyczą realnych zagrożeń dla naszego dziecka. Innej ochrony może wymagać energiczny chłopiec, który uprawia wysoce kontuzjogenny sport, z kolei innej może potrzebować dziewczynka, która niewiele wychodzi z domu za to ma słabszą odporność. Do najbardziej popularnych dodatków należą:

  • NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków,
  • rehabilitacja,
  • wypadek komunikacyjny,
  • assistance – pomoc logistyczna i medyczna po wypadku.

Gdzie szukać dobrej polisy dla dziecka?

Dobrym wyborem będzie polisa na życie z www.ubezpieczeniaonline.pl, ponieważ tego typu strona to kopalnia wiedzy o plusach i minusach danej polisy, której nie znajdziemy na stronach poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Witryny prowadzone przez konkretną firmę najczęściej nie pozwalają porównać polisy z innymi dostępnymi na rynku ubezpieczeniami, nie podają szczegółowych informacji np. o wyłączeniach od odpowiedzialności.

Strony typu ranking ubezpieczeniowy to miejsce, gdzie przyznawane są oceny jakości dla poszczególnych produktów ubezpieczeniowych. Dane są na bieżąco aktualizowane, dzięki czemu można mieć pewność, że żadna dobra oferta nas nie ominie.

Zanim dokona się zakupu, warto skorzystać z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej. Aby nasze dziecko miało najlepiej dopasowaną polisę, wystarczy wypełnić krótką ankietę, w której podaje się najważniejsze informacje dotyczące poszukiwanego ubezpieczenia: cena, stan zdrowia, wiek, oczekiwana suma ubezpieczenia. Po wypełnieniu ankiety specjaliści opracowują listę najbardziej dopasowanych ofert, po czym kontaktują się z klientem w celu przybliżenia informacji o danych ofertach. Dzięki temu nie zmarnujemy zbyt wiele czasu na przeglądanie wielu ofert, jak również nie zmarnujemy własnych pieniędzy na pierwszą lepszą znalezioną w internecie ofertę.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone