Zamknij

Jak znaleźć pożyczkę przy negatywach w BIK? Firmy porównasz na Financer

00:00, 30.06.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:31, 30.06.2020
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Wciąż pokutuje pogląd, że BIK jest bazą dłużników. Natomiast 90% informacji zawartych w bazie, to pozytywne dane o spłacanych zobowiązaniach. Z tego wynika, że co 10. wnioskujący o pożyczkę w banku może mieć problem, a nie musi, bo na ostateczną decyzję wpływa szereg czynników.

Firmy pożyczkowe coraz częściej weryfikują klientów w BIK, ale nie tylko. Drugim najczęściej weryfikowanym rejestrem jest KRD, czyli Krajowy Rejestr Długów. KRD jest biurem informacji gospodarczej, co oznacza, że wierzyciel ma możliwość wpisania dłużnika, jeśli dług spełnia określone warunki (zależne od tego czy dłużnikiem jest osoba prywatna czy firma). Wpisy w bazach dłużników utrudniają otrzymanie kredytu w banku, dlatego zainteresowaniem wciąż cieszy się pożyczka bez sprawdzania w krd i bik.

Każda firma i każdy bank ma obowiązek sprawdzenia klienta w bazach dłużników. Zarówno Biuro Informacji Kredytowej jak Krajowy Rejestr Długów wiele mówią o wiarygodności potencjalnego klienta. Firmy pożyczkowe są w trudniejszej sytuacji niż banki. Pożyczają swoje pieniądze, a co za tym idzie brak spłaty pożyczki przez kilku czy kilkunastu klientów prowadzi do upadku. Dlatego, im lepiej zweryfikują klienta, tym ryzyko pożyczenia osobie niesolidnej spada. A ostatnie lata to duże zainteresowanie ze strony firm pozabankowych współpracą z BIK. Obecnie tylko kilka firm nie weryfikuje tej bazy.

- Firmy pozabankowe nie tylko pobierają raport o kliencie z BIK, ale sprawdzają go w BIG-ach, mają dostęp do informacji ze wszystkich biur. Wiele osób zainteresowanych pożyczką bez sprawdzania w krd i bik zastanawia się, czy takę ofertę można jeszcze znaleźć

- mówi Grzegorz Pietruczuk, zarządzający portalem Financer.com.

Na kwestię pożyczki bez bik i bez sprawdzania innych baz należy spojrzeć obecnie nieco inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Nie jest to typowa pożyczka, która nie wiąże się z weryfikacją baz, bo sprawdzane są wszystkie bądź większość, ale firma deklaruje rozpatrywanie wniosków od osób zadłużonych, wpisanych na czarne listy. Ostateczna decyzja zależy od wielu czynników. Wśród nich duże znaczenie ma wysokość dochodów i regularność. Jeśli klienta stać na pożyczkę, decyzja może być pozytywna. Pod uwagę brany jest również czas, który upłynął od powstania długu, czy też liczba poślizgnięć w płatnościach rat odnotowana w BIK, a także to, czy dług został uregulowany. Jeśli zaś chodzi o BIG-i, to główne znaczenie ma to, kiedy powstało zadłużenie oraz kto jest wierzycielem.

Znalezienie pożyczki bez sprawdzania w krd i bik nie jest rzeczą prostą. Na rynku jest ponad sto firm oferujących pożyczki, dlatego zapoznanie się z warunkami każdej oferty byłoby czasochłonne. Dużym ułatwieniem jest nowoczesne narzędzie do porównywania kredytów, pożyczek i wyszukiwania pożyczek o określonych parametrach, które stworzył Financer.com. Na portalu znajdziesz pożyczki bez sprawdzania BIK. Choć jest ich tylko kilka na rynku, to nie musisz przeglądać każdej oferty, wystarczy zaznaczyć odpowiednie parametry. Na stronie znajdziesz zarówno pożyczki krótkoterminowe jak i ratalne. Strona łączy ofertę firm pozabankowych i banków. Dzięki czemu możesz sprawdzić, jaka jest różnica między pożyczką pozabankową a kredytem bankowym.

Na Financer.com porównasz również inne produkty finansowe, między innymi karty kredytowe, kredyty hipoteczne i polisy ubezpieczeniowe.

Reklama a rzeczywistość

W reklamach firm pozabankowych często widnieją hasła: pożyczka bez sprawdzania w krd i bik, pożyczki bez baz czy kredyt bez bik. Na ile reklama pokrywa się z rzeczywistością? Niestety często to tylko chwytliwe hasło. Dlatego zanim zostanie złożony wniosek, opłaca się sprawdzić wymagania firmy pożyczkowej, w których najczęściej widnieje informacja, czy akceptuje wpisy w BIG-ach i opóźnienia w BIK. Nie sprawdzając tej informacji, bywa, że czeka rozczarowanie i niestety wiąże się to ze stratą czasu.

Niska ocena od BIK nie oznacza braku szans na pożyczkę, warto jednak pamiętać o kilku rzeczach. Przy pierwszej pożyczce najlepiej wnioskować o niską kwotę. Dzięki temu klient buduje swoją wiarygodność i z każdym kolejnym wnioskiem może starać się o wyższą kwotę. Za drugim razem jest zdecydowanie łatwiej otrzymać pożyczkę, zwłaszcza, jeśli nie upłynął długi okres od spłaty poprzedniej. Szansę na pozytywną odpowiedź są większe przy weryfikacji konta bankowego, czyli historii transakcji. Wiele firm pozabankowych pozostawia klientom wybór i warto przemyśleć tą kwestię. Na podstawie transakcji powstaje raport dotyczący zdolności kredytowej klienta i gdy faktycznie stać go na spłatę zobowiązania, jest duża szansa na pozytywną odpowiedź, pomimo negatywnych wpisów w BIK.

Wiele ciekawych informacji dotyczących finansów, budżetu domowego, oszczędzania znajdziesz na Financer.com Polska.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%