Zamknij

Wygoda i oszczędność pieniędzy, czyli podłogówka elektryczna w praktyce

16:38, 28.04.2021 | P.K
Skomentuj

Ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet i jest to z pewnością jeden z tych dodatków, których zakup warto rozważyć podczas budowy własnego domu. Ale nie potrzeba inwestować pieniędzy w nowe miejsce do życia, aby cieszyć się ciepłą podłogą na co dzień. W istniejących budynkach z powodzeniem sprawdzi się podłogówka elektryczna.

Ogrzewanie podłogowe dla każdego

W dużym uproszczeniu to system grzewczy, który instaluje się tuż pod podłogą – bez konieczności kucia bruzd w istniejącej wylewce czy prowadzenia skomplikowanych prac budowlanych. Podłogówka elektryczna to jeden z najprostszych sposobów na to, aby cieszyć się z zalet ogrzewania podłogowego. Co ważne, niczego przy tym nie tracąc, bo taki system oferuje te same korzyści, co tradycyjne rozwiązania wodne. Kto może pozwolić sobie na takie udogodnienie? Niemal każdy! Elektryczna mata grzewcza może być stonowana zarówno w nowym budownictwie, jak i w starszych obiektach, gdzie inne systemy ogrzewania nie dają rady. Decydując się montaż, możemy wybrać, czy ogrzewana ma być cała powierzchnia posadzki, czy tylko wybrane pomieszczenia lub jego części.

Estetyka przede wszystkim

Podłogówka elektryczna składa się z elastycznej maty grzewczej, przewodu zasilającego i sterownika z termostatem. Niemal całość ukryta jest pod podłogą – dzięki temu pomieszczenie wygląda estetycznie. Coraz większą popularnością cieszy się ogrzewanie podłogowe w tzw. systemie suchym. To rozwiązanie nie wymaga kładzenia warstwy wylewki. Kompletne ogrzewanie montuje się gotowych elementów i finalnie przykrywa warstwą wykończeniową – panelami, wykładziną bądź płytkami. Najczęściej system ogrzewania podłogowego instaluje się tam, gdzie zapotrzebowanie na ciepło jest największe – np. w łazience. Elektryczna podłogówka może być wtedy uzupełnieniem posiadanego już ogrzewania.

Koszty pod kontrolą

Elektryczne ogrzewanie w domu to także wygoda podczas sterowana temperaturą. Na ryku jest dostępnych wiele modeli termostatów i regulatorów – w tym takich będących elementami systemu smart home. Podłogówka elektryczna w połączeniu z takim gadżetem to możliwość sterowania ogrzewaniem z dowolnego miejsca na świecie. Aplikacja pokaże również ilość zużytej energii i pomoże zapanować tygodniowe harmonogramy ogrzewania.

 

(Artykuł Sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

waldekwaldek

2 0

Tak i koniecznie bez zbrojenia pod ogrzewaniem.Ten na zdjeciu to profesjonalista.Bardzo bezpiecznie to robi.Zapomnial o plastykowej rurze oslonowej.Praca na miare waleckich pseudo specjalistow-MUNTEROW po zawodowkach 17:06, 28.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%