Zamknij

50 lat minęło jak jeden dzień

20:53, 26.03.2018 | Oprac. p
REKLAMA
Skomentuj

Urząd Miasta i Gminy, miejscowa Szkoła podstawowa, Polsko-Niemieckie Centrum Kultury i Sportu oraz Dom Kultury w Człopie byli organizatorami II edycji turnieju piłki ręcznej „50 lat minęło jak jeden dzień”.

Wszystko zaczęło się pół wieku temu, kiedy reprezentacja SP w Człopie zdobyła srebrny medal mistrzostw województwa koszalińskiego w piłce ręcznej chłopców. Aby uczcić rocznicę, 24 marca w PNCKiS spotkało się grono miłośników szczypiorniaka, a wśród nich zawodnicy i trener zespołu sprzed pół wieku Michał Warząchowski, Karol Stachowiak, Marian Łukaszczyk, Marian Bury, Marek Daś oraz Mieczysław Kałużny. Obecny był również burmistrz Człopy Zdzisław Kmieć.

W turnieju wzięło udział pięć zespołów, w których występowali zawodnicy 50+. Mecze trwały po 10 minut, a najpierw rozegrano fazę eliminacji. Po rozegraniu wszystkich spotkań najlepszy okazał się zespól Drużyna Pierścienia, który wyprzedził Młode Wilki, LO Trzcianka, Spartę i SP Człopa. W przerwach pomiędzy meczami występowały uczennice SP, które zagrzewały przybyłych do kibicowania.

Burmistrz podziękował byłym reprezentantom i wręczył okolicznościowe medale i upominki.

Oprac. p

(Oprac. p)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone