Zamknij

40 lat na macie

10:44, 28.08.2018 | Oprac. p
REKLAMA
Skomentuj

Okrągły jubileusz 40-lecia pracy trenerskiej obchodził Zbigniew Ruta. Z tej okazji w Czarnkowie - gdzie mistrz rozpoczynał karierę szkoleniowca - odbył się najpierw wspólny trening z uczniami sensei Ruty, a później uroczysty obiad.

25 sierpnia w hali miejscowego liceum Zbigniew Ruta w towarzystwie prezesa Klubu Karate Tradycyjnego w Wałcz Krzysztofa Gwizdały uczestniczył w sesji fotograficznej, która odtworzyła fotografie wykonane w tym samym miejscu, lecz 40 lat później. Później odbył się wspólny trening, przeznaczony dla uczniów mistrza. Na zaproszenie odpowiedziała ponad połowa zaproszonych gości, a na macie znalazło się 36 osób z Wałcza, Poznania, Warszawy, Szczecina, Środy Wielkopolskiej i Piły.

Wśród obecnych był także jeden z pierwszych nauczycieli jubilata Jarosław Jeżewski. Kolejnym punktem obchodów był uroczysty obiad w którym uczestniczyło 45 osób, w tym oprócz zawodniczek i zawodników oraz instruktorów także przedstawiciele miejscowego samorządu.

Przedstawiono sylwetkę Zbigniewa Ruty, jego osiągnięcia, a goście dziękowali jubilatowi za jego wieloletnią pracę i zaangażowanie w rozwijaniu i propagowaniu karate, życząc mu dużo zdrowia.

Sam sensei Ruta opowiedział historię swojej przygody z karate, przypomniał jak 22 sierpnia 1978 roku rozpoczął zajęcia, wspomniał również o swojej pierwszej sekcji, założonej w 1981 roku.

Później za wieloletnią współpracę oraz szczególne zaangażowanie złote lub srebrne odznaki W.S.I. Poland otrzymali: Artur Krzyżanowski, Sławomir Stelcer, Maciej Świstun, Weronika Gwizdała, Maciej Sowa, Michał Śmist i Magdalena Leszczyńska.

Kolejnym punktem programu był pokaz karate, który specjalnie dla gości honorowych jubileuszu zademonstrowali: Maciej Świstun, Michał Sulik, Adam Ślipek i Oskar Michorek. 

W już bardziej nieformalnej atmosferze dzielono się wrażeniami z przebiegu jubileuszu. Uczestnicy spotkania wspominali minione lata i oglądali archiwalne zdjęcia, na przykład z treningu karate w Czarnkowie sprzed 40 lat, kroniki Klubu Karate Tradycyjnego w Wałczu oraz wpisywali się do wyłożonej księgi pamiątkowej.  Wszystko było filmowane, a zarejestrowany materiał zostanie wykorzystany w filmie o początkach kariery Z. Ruty, który zostanie niedługo opublikowany na You Tube.

Oprac. p, zdjęcia organizatora

(Oprac. p)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone