Zamknij

Volley znowu na podium

12:58, 04.01.2019 Oprac. p Aktualizacja: 13:00, 04.01.2019
Skomentuj

Bardzo dobrze podczas I ogólnopolskiego turnieju młodziczek o puchar Małgorzaty Gliniki spisały się młode siatkarki UKS Volley. Wałczanki wywalczyły miejsce na najniższym stopniu podium.

Zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Volley, a współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, oraz Glinka Academy turniej trwał od 28 do 30 grudnia. W hali na Dolnym Mieście rywalizowało 15 zespołów.

W czasie trzydniowych zmagań rozegrano w sumie 60 spotkań, najlepsza okazała się ekipa UKS Lider z Konstantynowa Łódzkiego. Drugie miejsce zajęły reprezentantki KaEmKa Starogard Gdański, a trzecie zawodniczki UKS Volley Wałcz.

Najwszechstronniejszą zawodniczką wybrano Alicję Jaryszek ze zwycięskiej drużyny, a jej klubowa koleżanka Natalia Wielgus została najlepszą blokującą. Oliwia Milkowska i Laura Wiśniewska ze Starogardu zostały odpowiednio najlepszą atakującą i zagrywającą. Wałczankę Dominię Przyłoga wybrano najlepszą przyjmującą.