Zamknij

Sama siła

12:31, 14.01.2019 | piotr
REKLAMA
Skomentuj

Ważącą równo ćwierć tony sztangę wycisnął na ławeczce uczestnik II ogólnopolskich mistrzostw Wałcza, które były połączone z I mistrzostwami Polski w wyciskaniu wielokrotnym.

W sali gimnastycznej przy ulicy Budowlanych w zorganizowanej 12 stycznia przez Fitness Club Puls oraz Wałeckie Towarzystwo Sportu i Rekreacji imprezie wzięło udział ponad 50 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Organizacyjnego trudu podjęli się Artur Balwierz i Michał Toporek, a zmaganiom przyglądali się burmistrz Wałcza Maciej Żebrowski, starosta Bogdan Wankiewicz oraz przewodniczący Rady Miasta Paweł Łakomy, który dodatkowo pełnił funkcję arbitra.

Najpierw rozegrano II mistrzostwa Wałcza w wyciskaniu jak największego ciężaru. Bezkonkurencyjny okazał się Bartosz Kachelski z Łodzi, który dźwignął sztangę ważącą 250 kilogramów.

Kolejną konkurencją było wyciskanie wielokrotne. Kobiety zmagały się z ciężarem wynoszącym połowę ich wagi ciała, natomiast panowie musieli podnosić sztangę ważącą tyle co oni sami.

Wśród pań pierwsze i trzecie miejsce zajęły wałczanki Daria Lipka i Honorata Domaradzka, które rozdzieliła na podium Eliza Gerlach z Wrocławia.

Mariusz Marciniak okazał się najlepszy wśród mężczyzna, a wrocławianin wyprzedził Jarosława Fabiszewskiego z Płocka i Mateusza Rufkiewicza z Jankowa. W klasyfikacji zespołowej zwyciężyli reprezentanci wałeckiego Fitness Club Puls. Najlepsi otrzymali puchary, odżywki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, których lista liczyła 15 pozycji.

(piotr)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone