Zamknij

Noworoczny trio basket

18:48, 28.01.2019 piotr Aktualizacja: 16:47, 29.01.2019
Skomentuj

Ponad 50 zawodników i 16 zespołów to najkrótsze podsumowanie koszykarskiej imprezy, jaką zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego z Szkoły Podstawowej nr 1 w Wałczu. Były emocje, a poziom niektórych spotkań mógł zadowolić nawet najwybredniejszych miłośników basketu.

Zorganizowana przez Bartosza Pawlika i Karola Symonowicza 26 stycznia impreza została rozegrana w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniów szkół podstawowych oraz w kategorii open. W tej pierwszej rywalizowały 4 zespoły i grano systemem każdy z każdym, a w drugiej 12 i najpierw rozegrano fazę grupową. Spotkania były zacięte, walki pod koszem nie brakowało, a ponieważ niektórzy zawodnicy wyróżniali się sporymi gabarytami, na parkiecie dochodziło do ostrych starć.

W najmłodszej kategorii najlepsi okazali się goście z Piły, a zespół KTK wystąpił w składzie:  Krzysztof Borkowski, Damian Szulc, Hubert Wałęsa i Jan Macias, który został wybrany najlepszym zawodnikiem tej kategorii.

W kategorii open po fazie grupowej wyłoniono czterech półfinalistów. W pierwszym starciu o wejście do finału spotkali się pilanie z „3,5 promila” oraz wałecki zespół „186”. Liczba ta oznaczała sumę, lat jaką mają razem zawodnicy tej drugiej ekipy, a jej wymiar wyraźnie zawyżał niżej podpisany. Po zaciętej walce pilanie wygrali różnicą trzech punktów. „Bracia Old Boy Young” w drugim półfinałowym meczu pewnie pokonali inną pilską ekipę „Czy”. W meczu o trzecie miejsce koszykarze „186” wygrali z drużyną „Czy’ i tym samym stanęli na najniższym stopniu podium.

W finale zmierzyły się bezsprzecznie dwa najlepsze zespoły turnieju. Walka w regulaminowym czasie zakończyła się wynikiem nierozstrzygnięty, a dogrywka również nie wyłoniła zwycięzcy. Dopiero akcja pilan przyniosła „złote” trafienie i to ekipa „3,5 promila” triumfowała w turnieju.

Pilanie występowali w składzie: Marcin Moryń, Łukasz Barański i Kamil Kwiatkowski, ekipa „Bracia Old Boy Young” to Marcin Macias, Arkadiusz Macias, Maciej Stańczak i Jarosław Narkun, a zespół „186” grał w zestawieniu Paweł Pilip, Piotr Morawski, Marcin Szypura i Piotr Szypura.

W konkursie rzutów za trzy punkty o puchar burmistrza Wałcza triumfował Marcin Macias, a Grzegorz Barański z Piły otrzymał statuetkę MVP dla najlepszego koszykarza turnieju. Trzy najlepsze drużyny otrzymały z rąk burmistrza Macieja Żebrowskiego puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez SP nr 1, Urząd Miasta, siłownię Athletic Gym&Fitness, ZNP, Nadleśnictwo Płytnica, Solidarność o. Wałcz, hurtownię Dalmar oraz HuberNet.