Zamknij

Sportowi mistrzowie nagrodzeni

21:47, 14.03.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

29 zawodniczek i zawodników z Pomorza Zachodniego otrzymało nagrody za osiągnięcia w 2018 roku. To medaliści najważniejszych sportowych imprez na świecie. Wyróżnienia wręczone zostały także 21 trenerom oraz najaktywniejszym zachodniopomorskim klubom, samorządom i szkołom. Są też wałeckie akcenty.

Wyróżnienia odebrali medaliści Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy oraz Młodzieżowych Mistrzostw Europy w różnych kategoriach wiekowych. W sumie to 50 osób. Wśród uhonorowanych znaleźli się reprezentanci m.in.: lekkoatletyki, żeglarstwa, pływania, wioślarstwa, kajakarstwa, kolarstwa torowego, tenisa stołowego, boksu i karate.

Podczas corocznej gali, w której udział wzięło blisko 100 gości: zawodniczek, zawodników, trenerów i działaczy, uhonorowano za miony rok także najaktywniejsze sportowo zachodniopomorskie kluby, lokalne samorządy oraz szkoły.
 Wśród nagrodzonych sportowców i trenerów znalazła się Anna Góralska wraz z trenerem Łukaszem Butryńskim z KS „Korona” Wałcz. Natomiast w  klasyfikacji gmin i miast Pomorza Zachodniego w sporcie młodzieżowym w roku 2018 w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym Wałcz uplasował się na III miejscu.

- Świetny rok na nami, a ten obecny zapowiada się jeszcze lepiej. Zdobyte medale  pokazują, jak ogromny potencjał tkwi na Pomorzu Zachodnim, jak wiele mamy sportowych skarbów (…) Gratuluję ambitnej postawy zawodniczkom i zawodnikom, ale jednocześnie dziękuję trenerom oraz działaczom, bo bez ich zaangażowania o sukcesy sportowe byłoby znacznie trudniej - podkreślił zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz. 

Na nagrody dla zachodniopomorskich, sportowych czempionów Urząd Marszałkowski przeznaczył 143 tys. zł. Wyniosły one od 2 do 4,5 tys. zł.

Gala „Sportowego Podsumowania Roku” z udziałem marszałka województwa Olgierda Geblewicza, wicemarszałka Jarosława Rzepy oraz członka Zarządu Janusza Gromka odbyła się w środę, 13 bm. w Szczecinie.

Oprac. mk

Fot. UM Wałcz

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

AdekAdek

1 3

Bez komentarza.Pseudo dzialacze klubowi wstep non stop na baseny kompielowe,korty tenisowe,wstep gratis! Gdzie my zyjemy walczanie? 21:03, 18.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone