Zamknij

Siatkarska potęga

10:42, 19.03.2019 M.K Aktualizacja: 10:57, 19.03.2019
Skomentuj

W Koszalinie rozegrano wojewódzki półfinał w piłce siatkowej „Kinder+Sport” w kategorii trójek (5 klasa). Znakomicie wypadł pierwszy zespół UKS Volley SP 4 Wałcz (Marcel Urbański, Michał Briegman, Paweł Gmiterczuk i Bartosz Szynkaruk), który zajął drugie miejsce i zakwalifikował się do finału wojewódzkiego.

-  To duży sukces chłopców, ponieważ z podstawowego składu z powodu choroby i kontuzji odpadło dwóch zawodników - mówi trener Adam Czaszyński.

W turnieju wzięło udział 18 zespołów klubowych z całego województwa. Finał zostanie rozegrany w Goleniowie (27.04.) i zagra 8 zespołów. Dwa awansują do finałów, które zostaną rozegrane pod koniec czerwca w Zabrzu.

W tym samym czasie w Kołobrzegu dziewczęta awansowały do półfinału wojewódzkiego (piszemy o tym w osobnym tekście).

Z kolei w turnieju eliminacyjnym „Kinder+Sport” 17 bm. w kategorii czwórek (6 klasa) grali chłopcy (Jan Macias, Patryk Odolczyk, Bartosz Kniaź i Mikołaj Ławniczek Mikołaj, którzy w stawce 15 zespołów zajęli czwarte miejsce i również awansowali do półfinału. Trenerem zespołu jest Łukasz Cygan.

Natomiast młodziczki (7-8 klasa) 15-17 bm. uczestniczyły w ogólnopolskim turnieju kadetek i młodziczek w Połczynie Zdroju. Dziewczyny (Patrycja Przyłoga, Dominika Przyłoga, Magdalena Woźniak, Marcelina Andrzejczak, Dominika Kalinowska, Lena Murańska, Irmina Kropatwa, Patrycja Odojewska, Nina Jankowska Anna, Walnycka, Aleksandra Deneka i Klaudia Stępień) w stawce 15 zespołów uplasowały się na drugim miejscu. MVP turnieju została Patrycja Przyłoga. Trenerem zespołu jest Mariusz Marcinkiewicz.

Zawodniczki i zawodnicy są uczniami klas siatkarskich Szkoły Podstawowej nr 4 w Wałczu.