Zamknij

Święto siatkówki

13:08, 08.08.2020 | piotr
Skomentuj
REKLAMA

W obecności minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz jednej z najlepszych polskich siatkarek Małgorzaty Glinki zakończył się festiwal piłki siatkowej.

Festiwal piłki siatkowej organizowany jest od 10 lat przez działaczy UKS Volley, pod egidą fundacji Małgorzaty Glinki od trzech. W tym roku, ze względu na pandemię, liczba uczestników została ograniczona i do Wałcza przyjechało tylko 140 zawodniczek i zawodników.

- Impreza jest 10-dniowa, uczestnicy czas mają wypełniony do ostatniej minuty - relacjonuje trenerka UKS Volley Agnieszka Niefiedowicz. - Przed południem odbywają się treningi, z kolei po południu rozgrywamy mecze kontrolne. Ponadto uczestnicy wzięli udział w spływie kajakowym, bawili się w parku linowym i na koniec festiwalu podczas pikniku. Pierwszy i drugi turnus odbywały się w Mrzeżynie, trzeci jest w Wałczu, a od 17 sierpnia rozpocznie się kolejny, również w Wałczu, którym będą uczestniczyć młodziczki.

Na boisku przy SP nr 2 spotkali się 7 sierpnia wszyscy uczestnicy festiwalu, były gry i zabawy, przekąski i napoje. Zgromadzonych wraz z Małgorzatą Glinką  powitała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

- Dziękuję pani Małgosi, że zaangażowała się w prowadzenie fundacji promującej siatkówkę. Jako ministerstwo wspieramy wszelkie sportowe inicjatywy, dlatego wspieramy również sportowe wakacje z Małgorzatą Glinką - zapewniała D. Dmowska-Andrzejuk. - Liczymy, że po pandemii kolejne festiwale będą jeszcze liczniejsze.

- Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że pani minister wspiera nas we wszystkich naszych projektach - mówiła M. Glinka.

Przedstawicielka Ministerstwa Sportu i Turystyki zdradziła, że w Wałczu rząd planuje kilka poważnych inwestycji.

- Szykujemy się do dużej inwestycji w COS OPO na Bukowinie - chwilę później powiedziała D. Dmowska-Andrzejuk. - Chodzi o halę sportową. Ponadto złożono wniosek o modernizacją hali w PWSZ, która będzie służyć studentom tej uczelni. Są również plany inwestycyjne dotyczące wałeckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

 

(piotr)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

asdasd

32 7

W takiej wsi jak wałcz. 19:23, 08.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bassbass

13 1

Szacun, że jeszcze komuś się chce... w tej "wsi". 22:33, 08.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

julekjulek

9 7

jak wam się ta "wieś" nie podoba to wypad do metropolii , co was tu jeszcze trzyma - 500+ ? 08:40, 09.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz