Zamknij

Złoto dla Wałcza

15:53, 16.05.2021 | M.K
Skomentuj

Marcin Grzywacz i Karolina Kinczel z Rakietowego Klubu Sportowego „Badminton ZWA” zdobyli złote medale podczas Otwartych Indywidualnych Mistrzostw w Badmintona Województwa Zachodniopomorskiego w Kołobrzegu.

W sobotnim (15 maja) turnieju w Hali Millenium Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu w 10-godzinnych zmaganiach udział brali badmintoniści z Kołobrzegu, Koszalina, Chodzieży, Polanowa, Solca Kujawskiego, Miastka, Rewala, Sianowa, Sławna i Mrzeżyna. Wałcz reprezentowało 16 zawodników, którzy w  sześciu kategoriach wywalczyli czołowe miejsca. Złoto w kat. Mikst Open Regionalny: Marcin Grzywacz i Karolina Kinczel; Kamil i Małorzata Radkiewicz 4 miejsce. Srebro w kat. debel MM Regionalny: Krzysztof Turek i Tomasz Sienkiewicz; Ireneusz Gaworek i Piotr Szczerek brąz. Brązowy medal w kat. Debel MM Krajowy: Konrad Gaworek i  Marcin Grzywacz. Brąz w kat. Mikst 40+ Monika Podsiadło i Piotr Szczerek; Krystyna Kosak Sienkiewicz i Tomasz Sienkiewicz 4 miejsce. Brąz w kat. Debel KK Regionalny: Karolina Kinczel i Monika Podsiadło; Paula Gałęziowska Turek i Anna Sienkiewicz 4 miejsce. W kat. Singiel M Regionalny Mirosław Burzyński zajął 4 miejsce.Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał prezes Zachodniopomorskiego Związku Badmintona Marian Stelter.