13:50, 20.05.2021 M.K Aktualizacja: 13:51, 20.05.2021

Piłkarze wałeckiego Orła po niezbyt emocjonującym widowisku pewnie pokonali trzeci zespół ligi. Najważniejszym jednak dla kibiców był fakt, że mogli zmagania swoich ulubieńców oglądać już z trybun, a nie jak dotychczas zza płotu.

Orzeł Wałcz - MKP Szczecinek 3:0 (1:0)

Orzeł: Odolczyk – Dziekański (Kancerski), Hermanowicz, Wesołowski, Cerazy – Haraj (Bieńko), Popiołek (Dybaczewski), Burak (Ricco), Juracki (Kowalczuk) – Suślik, Wegner.

Bramki: Wegner 2, Popiołek.

Po rozgrywanych przy pustych trybunach spotkaniach wreszcie przyszedł czas na złagodzenie związanych z pandemią obostrzeń i kibice mogli zasiąść na trybunach. Na stadion przybyło około 150 fanów i choć sam mecz stylowo nie zachwycił zwycięstwo Orła kibice przyjęli z entuzjazmem.

Przyjezdni zaatakowali od pierwszego gwizdka i jak na zespół z czoła tabeli chcieli jak najszybciej narzucić rywalom swój styl gry. Już po 120 sekundach goście mogli wyjść na prowadzenie, jednak piłka po strzale jednego z zawodników MKP trafiła w spojenie słupka i poprzeczki bramki Orła. Odpowiedź gospodarzy była niemal natychmiastowa i wałczanie w 7 minucie objęli prowadzenie. Popiołek trafił do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego, choć goście protestowali, że ich golkiper był faulowany. Rzeczywiście bramkarz gości w starciu otrzymał przypadkowy cios łokciem w szczękę – czego nie zauważył arbiter - i musiał opuścić boisko. Interweniowało pogotowie, lecz zawodnik o własnych siłach zszedł do szatni. Piłkarze MKP zaczęli podkręcać tempo i atakować większą ilością zawodników, lecz wszystkie ataki rozbijały się o mur defensywy gospodarzy. Natomiast miejscowi po odzyskaniu piłki wyprowadzali szybkie kontry i w 30 minucie Wegner minął dwóch rywali, lecz minimalnie przestrzelił. Później oba zespoły zgromadziły w środku pola znaczne siły, tam też toczyła się najczęściej zażarta walka, lecz nikt nie mógł zdobyć choć minimalnej przewagi i oddać zaskakującego strzału. Tempo wyraźnie osłabło i tylko momentami piłkarze obu drużyn przyspieszali rozegranie piki. Dopiero w końcówce pierwszej odsłony goście zaatakowali śmielej i dwukrotnie mogli pokusić się o trafienie. Pierwszy strzał obronił Odolczyk, drugi trafił w boczną siatkę, natomiast dośrodkowanie padło łupem golkipera Orła. W drugiej połowie gospodarze grali mocno cofnięci na własne przedpole i z głębokiej defensywy, próbując uruchomić Wegnera przechodzili do kontry.  W 52 minucie Juracki mocno „pociągnął” po skrzydle, zagrał mocną piłkę na 5 metr od bramki rywali, a nadbiegający Wegner tylko głową musnął futbolówkę i ta wpadła do siatki. Goście nie zamierzali rezygnować i po godzinie zmagań mieli swoje szanse. Jednak dwa razy defensorzy Orła wybili piłkę na korner, a raz przeszła ona ponad poprzeczką. Wałczanie ustawili się na linii własnego pola karnego i czekali na ataki rywali. Goście atakowali, częściej byli przy piłce, lecz nic z tego nie wynikało, a gra zaczęła przypominać bezwładną kopaninę. Gospodarze jednak panowali nad sytuacją i w 88 minucie przypieczętowali zwycięstwo. Ponownie pokazał się „Diabeł”, a napastnik Orła w swoim stylu wyszedł na samotnego golkipera goście i spokojnie umieścił piłkę w siatce.