Zamknij

Mecz bez historii

15:08, 07.09.2021 M.K Aktualizacja: 20:53, 07.09.2021
Skomentuj

Piłkarze wałeckiego Orła ulegli na własnym boisku zespołowi Darłovi, a styl jaki zaprezentowali pozostawiał wiele do życzenia. Wałczan czekają teraz trzy ciężkie spotkania, a kolejne, ewentualne porażki spowodują, że Orzeł będzie miał problemy z utrzymaniem się w czołówce tabeli.

Orzeł Wałcz – Darłovia Darłowo 0:2 (0:1)

Orzeł: Odolczyk – Ricco, Wesołowski, Hermanowicz (Haraj), Resiak – Bakiewicz (Kowalczuk), Popiołek, Gałosz, Burak (Michalik), Górka – Cerazy.

W tym meczu goście wylali na głowy gospodarzy kubeł – a jak twierdzili złośliwi – cysternę zimnej wody i pokazali, że do każdego meczu należy podejść z ambicją i ogromną wolą walki. Wałczanie myślami byli jeszcze w szatni kiedy stracili pierwszego gola. W 150 sekundzie spotkania dośrodkowana z rzutu rożnego piłka trafiła na głowę zupełnie nieobstawionego gracza Darłovii i ten spokojnie skierował ją do siatki. Miejscowi próbowali natychmiast po stracie ruszyć do przodu, lecz nie potrafili skonstruować żadnej składnej akcji. Przyjezdni dostosowali się do gry gospodarzy i na boisku zapanował spory chaos. Mnożyły się niecelne podania, zespoły częściej grały wszerz boiska niż do przodu, a piłkarze obu zespołów próbowali długich zagrań, które były bardzo nieprecyzyjne. Był to okres bardzo brzydkiej gry, na murawie trwała zwykła kopanina, a kibice na trybunach zwyczajnie się nudzili. Dopiero w końcówce pierwszej połowy gospodarze zaczęli grać nieco składniej i nawet mogli wyrównać, lecz po rzucie rożnym oddali minimalnie niecelny strzał. Trzy minuty po zamianie stron darłowianie przeprowadzili składną akcję i trafili do siatki, lecz arbiter gola nie uznał odgwizdując „spalonego”. Później sytuacja przypominała grę w pierwszych 45 minutach, gra z obu stron się „nie kleiła”, a kibice głośno narzekali. Dopiero po godzinie zmagań za sprawą gości coś na murawie zaczęło się dziać. W 67 minucie padła druga bramka, a uderzenie z narożnika pola karnego trafiło w okienko bramki Orła. Kolejny strzał obronił Odolczyk, a kilka uderzeń gości było niecelnych. Im więcej upływało czasu tym wałczanie niżej zwieszali głowy i czekali wyłącznie na ostatni gwizdek, aż wreszcie arbiter zakończył tę mękę.

piotr

IV Liga

Pozostałe wyniki 6. kolejki:  Chemik Police – GKS Manowo 4:1, MKP Szczecinek – Hutnik Szczecin 0:3, Jeziorak Szczecin – Wieża Postomino 2:1, Pogoń Połczyn – Dąb Dębno 1:4, Błękitni II Stargard – Gwardia Koszalin 0:4, Sokół Karlino – Olimp Gościno 0:1, Flota Świnoujście – Vineta Wolin 1:1, Biali Sądów – Ina Goleniów 5:1, Rasel Dygowo – Zefir Wyszewo 2:1.

Klasa Okręgowa

Wyniki 4. kolejki: Korona Człopa – Olimp Złocieniec 0:1, Calisia Kalisz – Sparta Węgorzyno 3:1, Drawa Drawsko – Orzeł Bierzwnik 0:4, KP Drawsko – Iskra Pomień  5:1, Piast Chociwel – Sarmata Dobra 0:4, Zorza Dobrzany – Gavia Choszczno 0:2, Światowid Łobez – Ina Ińsko 1:1, Błękitni Pomierzyn – Lech Czaplinek 1:1.

Klasa A

Wyniki 2. kolejki:  Bytyń Nakielno – Santos Kłębowiec 0:6, Wspólni Różewo – Drzewiarz Świerczyna 6:0, Błękitni Ostrowice – Mirstal Mirosławiec 4:0, Legion Strączno – Sokół Suliszewo 3:2, Sad Chwiram – Grom Szwecja 1:1, Kopanik Lubno – KS Dzikowo 1:2.

1. WSPÓLNI Różewo   2       6       9-0

2. KS DZIKOWO         2       6       11-4

3. GROM Szwecja         2       4       3-2

4. SAD Chwram  2       4       5-2

5. LEGION Straczno     2       3       6-11

6. Błękitni Ostrowice     1       3       4-0

7. SANTOS Kłębowiec 2       3       6-3

8. Drzewiarz Świerczyna         2       3       3-6