Zamknij
REKLAMA

Jubileusz Orła

21:05, 02.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Wałecki Klub Sportowy Orzeł obchodzi w tym roku 75. rocznicę powstania. Z tej okazji w salach Muzeum Ziemi Wałeckiej zagościła wystawa zatytułowana „75 lat KS Orzeł Wałcz”.

Początki wałeckiej piłki nożnej sięgają 1945 roku, kiedy to kilka miesięcy po zakończeniu działań wojennych powstał klub piłkarski „Pionier”. Klub istniał co prawda tylko kilka miesięcy, ale w naszych zbiorach przetrwała książka kasowa, założona w lutym 1946 r., dokumentująca jego przychody i wydatki. Początki KS Orzeł sięgają lipca 1946 r., a pierwszy mecz rozegrano na wałeckiej Bukowinie 18 VIII 1946 r. z Iskrą Jastrowie. To ważne wydarzenie znalazło odzwierciedlenie na naszej wystawie. Na muzealnej murawie zobaczycie pierwszy skład Orła Wałcz, poznacie wynik tego historycznego wydarzenia, ale też poznacie zarys historii Klubu i zasady według jakich grano 75 lat temu. Zobaczycie najważniejsze trofea i poznacie Pierwszego Kibica wałeckiej drużyny.

Wystawa prezentowana będzie w MZW do końca stycznia 2022 r. Ogromne podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania: Krzysztofowi Mikołajczykowi, burmistrzowi Tuczna;  rodzinie Henryka Wróbla, a w szczególności jego wnuczkom, za użyczenie bezcennych pamiątek; Marcinowi Wiatrowi; Tomaszowi Radwańskiemu oraz wszystkim zawodnikom i kibicom, którzy zechcieli wesprzeć nas nawet jedną fotografią.

Marlena Jakubczyk, MZW

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%