Zamknij

Rakiety zakończyły sezon

20:29, 19.12.2021 . Aktualizacja: 20:29, 19.12.2021
Skomentuj

W Jastrowiu odbył się ostatni turniej badmintona, w którym brali udział zawodnicy i zawodniczki z Wałcza. Duża ilość zgłoszeń była spowodowana Finałem Jastrowskiej Ligi Badmintona oraz Finałem Grand Prix Powiatu Złotowskiego. Rakietowy Klub Sportowy z Wałcza reprezentowały rekordowe 22 osoby, a do rozegrania w całym turnieju było 129 meczy.

Wyniki są zadowalające, a głód na medale ciągle rośnie. W kategorii Żaczki Ania KINCZEL w turnieju zajęła pierwsze miejsce, w całym cyklu Jastrowskiej Ligi Badmintona oraz Grand Prix Powiatu Złotowskiego również stanęła na najwyższym stopniu podium tym samym przywożąc do Wałcza trzy złota. Jednocześnie jej kolega Kamil GEPPERT na swoim pierwszym turnieju w kategorii Żaczków stanął na najniższym stopniu podium. W kategorii Debel Rodzinny po długiej przerwie nieobecności na turniejach trzecie miejsce zajęli Kuba MARSZEWSKI / Krzysztof MARSZEWSKI. W kategorii Radosny Amator na trzecim stopniu podium uplasowała się Karolina KINCZEL zdobywając w całym roku 2021 swoje dziesiąte podium. Mocno obstawiona kategoria Debla Open po meczu godnym finału zakończyła się zwycięstwem Ireneusza GAWORKA / Dariusza BEZLERA nad Kajetanem SAKOWSKIM i Błażejem REDZIMSKIM. Jednocześnie w całej Jastrowskiej Lidze Ireneusz GAWOREK / Dariusz BEZLER uplasowali się zaraz za rywalami z finału zajmując drugie miejsce. Na trzecim stopniu podium uplasowali się ex aequo Konrad GAWOREK / Marcin GRZYWACZ, Natalia KLUPŚ / Zofia REDZIMSKA. W pozostałym kategoriach Żaków oraz Singla Open zawodnicy ,,Badminton ZWA’’ zajmowali miejsca 5-8.

Podsumowując rok 2021 zawodniczki i zawodnicy z Rakietowego Klubu Sportowego ,,Badminton ZWA” od najmłodszych żaczków do seniorów łącznie w 14 turniejach, ligach oraz grand prix stawali na podium 74 razy. Najbardziej cieszą medale oraz uczestnictwo w tak wymagającym sporcie dzieci i młodzieży. Zarząd Klubu oraz Instruktorzy dziękują za odwagę i wytrwałość Ani KINCZEL, Natanowi GRZYWACZOWI, Klaudii KSEPKO, Kacprowi HANZEL, Marcelowi HANZEL, Kamilowi GEPPERTOWI, Szymonowi GEPPERTOWI, Kubie MARSZEWSKIEMU oraz Gosi RADKIEWICZ.

Przypominając najważniejsze wydarzenia mijającego roku były nimi złoty medal w XXII Mistrzostwach Polski Pracowników Oświaty w Badmintonie w Choszcznie zdobyty w Deblu Open przez Ireneusza GAWORKA oraz Marcina GRZYWACZA, oraz złoty medal w kategorii Mikst Regionalny na Otwartych Indywidualnych Mistrzostwach W. Zachodniopomorskiego w Kołobrzegu dla Karoliny KINCZEL i Marcina GRZYWACZA.