Zamknij

Korona z kolejnym zwycięstwem

17:54, 09.05.2022 . Aktualizacja: 17:56, 09.05.2022
Skomentuj

Pracowita majówka pięściarzy i pięściarek Korony zakończyła się kolejnym sukcesem na Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w dalekiej Łomży. Korona znów zdobyła złoto i znów była na podium w klasyfikacji drużynowej.

Tegoroczna majówka dla młodych zawodniczek i zawodników wałeckiej Korony nie oznaczała odpoczynku. Kalendarz najważniejszych imprez bokserskich przewidywał na początku maja Mistrzostwa Polski do lat 16. Na ringu w Łomży, do walki o medale przystąpiła czwórka reprezentantów Korony. Najlepiej spisała się Oliwia Araszewska, która obroniła tytuł Mistrzyni Polski. Pokonując trzy swoje rywalki kolejno, z Kielc, Warszawy i Wrocławia, wygrała zdecydowanie swoją kategorią wagową. Jest to już trzeci tytuł na koncie tej, wciąż młodej, wychowanki Korony.

Mimo ogromnych ambicji, tytułem wicemistrzyni Polski musi zadowolić się Joanna Szlędak. Ubiegłoroczna Mistrzyni Polski oraz wicemistrzyni Europy młodziczek, nie dała szans swoim przeciwniczkom w ćwierćfinale oraz półfinale. W finale tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży spotkała się z inna aktualną medalistką Mistrzostw Polski i Europy. Po wyrównanym pojedynku, minimalnie lepsza okazała się rywalka.

Brązowy medal zdobyła także Wiktoria Piasecka, która trzeci rok z rzędu przywozi medal z imprezy rangi mistrzowskiej. Po pewnych zwycięstwach, zarówno w eliminacjach do OOM, jak i ćwierćfinale, w półfinale wałczanka trafiła na faworytkę wagi lekkiej. Ambitna postawa i mądra walka do końca, niestety nie wystarczyły na bardziej utytułowaną rywalkę.

Jedynym przedstawicielem wśród chłopców był Patryk Chachler, który wygrał pierwszy swój pojedynek i ostatecznie uplasował się 5-tym miejscu, o krok od medalu.

Bardzo dobry występ zawodniczek Korony pozwolił wałeckiemu klubowi na zajęcie, kolejny rok z rzędu, miejsca na podium w klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski.

Trenerzy i zawodnicy Korony pragną podziękować Powiatowi Wałeckiemu, Miastu Wałcz, Gminie Wałcz oraz sponsorom, bez których sukcesy wałeckiego boksu nie byłyby możliwe.