Zamknij

Impreza ze sportem i Szekspirem

11:26, 10.07.2018 | k
REKLAMA
Skomentuj

Jubileusz współpracy muzeów w Wałczu i Werne był okazją do zorganizowania imprezy plenerowej w ogrodach muzeum. W sobotę od rana Muzeum Ziemi Wałeckiej królowały stroje i zabawy z epoki wiktoriańskiej, a zwieńczeniem dnia było spotkanie z Szekspirem.

Obchody jubileuszu 20-lecia współpracy rozpoczęły się spotkaniem przedstawicieli władz miast i muzeów z Wałcza i miast partnerskich w Niemczech i Francji. Spotkanie było okazją m.in. do wspomnień czy wręczenia okolicznościowych upominków. Po części oficjalnej rozpoczęło się prawdziwe garden party w towarzystwie efemerycznego klubu miłośników sportów wiktoriańskich. W samo południe odbył się pokaz mody sportowej z epoki wiktoriańskiej; po nim o ubiorach, higienie i aktywności fizycznej w końcówce XIX wieku opowiedziała Katarzyna Janiszewska. Przez cały dzień można było m.in. pograć w boule, badmintona, postrzelać z luku czy zwiedzić namiot kolonialny. O oprawę muzyczną imprezy zadbał kwartet smyczkowy Prestige, a całą oprawę przygotowali specjaliści od kostiumów historycznych Mme Chantberry oraz członkinie stowarzyszenia Krynolina

Ostatnim punktem garden party był spektakl „Sen nocy letniej czyli Szekspira dialogi o miłości...” przygotowany przez Teatr Inaczej. Ale jak powiedział prowadzący teatr Maciej Łukaszewicz tak naprawdę nie był to właściwy spektakl, ale próba otwarta.

k

(k)
REKLAMA

Komentarze (1)

EwaEwa

3 0

Fajna impreza, dzieci były zadowolone 18:02, 13.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone