Zamknij

Powrót króla

09:23, 29.11.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Figurka Michaela Jacksona wróciła w minioną sobotę (24 listopada) na swoje miejsce, czyli na cokół przy ul. Rzecznej w Tucznie. Powrót króla popu uczciło kilkanaście osób i kilka psów. Była muzyka z samochodowego radia i szampan. Obyło się bez protestów.

Figurka Michaela Jacksona powstała jako żywa instalacja w Tucznie kilka miesięcy po jego śmierci podczas festiwalu MISIETUPODOBA. W tym roku, również podczas festiwalu, pojawiła się rzeźba, wykonana przez poznańskie artystki Ewę Bone i Ewę Kozubal. Niestety po dwóch tygodniach pomnik został zniszczony. Prawdopodobnie miejscowi chuligani wyłamali cokół i uszkodzili figurę (złamali Michaelowi tylko nogę). Figurę udało się szybko naprawić.

- Policjantom nie udało się ustalić sprawców - mówi Marek Gajzler. - Wygląda na to, że był to pijacki wybryk. Nigdy nie docierały do nas sygnały, że pomnik może obrazić czyjeś uczucia religijne.

Podobnego zdania są Ewa Bone i Ewa Kozubal, jednak kiedy informujemy, że takie sygnały do nas docierały, artystki nie kryją zdumienia.

- Naprawdę, ktoś mógł się poczuć urażony? Ale to tak, jakby obrazić się za żart… - mówią. - Naszym celem na pewno nie było urażenie czyichś uczuć religijnych.

Kiedy odsłonięto za pierwszym razem żywy pomnik króla popu, Marek Gajzler chciał nazwać tę niewielką uliczkę  imieniem Michaela Jacksona, ale spotkał się z oporem tuczyńskich radnych. Teraz, gdy sam został wybrany na radnego, do tematu nie będzie wracał.

- Nie chcę, żeby ktoś pomyślał, że próbuję załatwiać w ten sposób jakieś swoje interesy - tłumaczy. - Wracając do pomnika, chciałbym poinformować wandali, że figura jest naszpikowana materiałami wybuchowymi…

z

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

top 3 najczęściej czytane


REKLAMA

Komentarze (2)

R.R.

1 0

Co to???????????????????? 22:01, 29.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

elaela

4 2

ktoś ma nierówno pod sufitem. Takie rzeczy to sobie na podwórku postaw a nie w publicznym miejscu, Niech gmina zrobi z tym porzadek, Taka gwiazda w wannie , ... trzeba jeszcze było pisuar postawić 16:10, 30.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone