Zamknij

Świat w oczach młodego człowieka

16:55, 04.12.2018 | k
REKLAMA
Skomentuj

Już od trzech lat Zespół Szkół nr 4 RCKU w Wałczu jest organizatorem konkursu filmowego pod takim tytułem. 4 grudnia odbyła się Międzyszkolna Gala Filmowa będąca podsumowaniem konkursu. Impreza, nad którą patronat objął starosta Bogdan Wankiewicz, skierowana była do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów oraz uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Jak mówią organizatorzy zainteresowanie konkursem każdego roku jest coraz większe.

- Kiedy organizowałam I Międzyszkolną Galę Filmową nie przypuszczałam, że pomysł spotka się z tak dużym zainteresowaniem. Każdego roku jury jest zaskoczone tematyką filmów podejmowanych przez młodzież. Wszystkie filmy łączy jeden wspólny mianownik „świat w oczach młodego człowieka” - mówi główny organizator i pomysłodawca, nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze Magdalena Huber.- Zaprezentowane filmy pokazują, jak młodzi ludzie postrzegają świat, jakie są ich pasje, marzenia, czego się obawiają i co ich przytłacza. Dla nas, dorosłych, ten konkurs to okazja do tego, by popatrzeć na świat z perspektywy osób młodych. Cieszę się, że uczniowie chcą wyrażać siebie poprzez film i pokazują otaczającą ich rzeczywistość taką, jaka naprawdę jest. Oni są bardzo szczerzy w tym, co stworzyli i niczego nie ubarwiali.

Do konkursu zgłoszono łącznie 15 filmów, z których jury wybrało pięć. Nagrodzono kreatywność twórców i sposób artystycznego wyrazu.

Pierwsze miejsce zajął Karol Radecki z ZS 4 RCKU, drugie miejsce Zuzanna Koniecko i Martyna Sadowska (LO nr 1), a trzecie Dawid Bronowicki (PCKZiU). Wyróżnienia otrzymali Kinga Lewandowska, Alicja Borowicz i Daniel Lewandowski (SP Chwiram) oraz Daria Świebodzińska (ZS 4 RCKU). Nagrodę specjalną konkursu otrzymały Patrycja Kuczwalska i Oliwia Wasylków (PCKZiU), które w swoim filmie podjęły trudny temat macierzyństwa w młodym wieku.

Imprezę uświetnił występ uczennic ZS 4 RCKU Mai Marszewskiej i Aleksandry Kołosowskiej, które zaśpiewały filmowe utwory.

- Bardzo chciałabym podziękować wszystkim nauczycielom, którzy wspierali uczniów w realizacji produkcji filmowych oraz firmie „FOTO Kwiatkowski”, która oceniała wszystkie filmy – mówi M. Huber.

k

(k)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

top 3 najczęściej czytane


REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone