Zamknij

Ładne szopki

07:57, 05.01.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

W holu Wałeckiego Centrum Kultury można oglądać prace przygotowane przez ponad 60 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego.

Wystawa to pokłosie grudniowego konkursu „Na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”, którego organizatorami były Bożena Błażewicz i Anna Ogonowska.

- Celem było  kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych w szkole, rozwój zainteresowań kulturą ludową wśród dzieci, jak również rozbudzanie i rozwijanie talentów plastycznych i technicznych – opowiada A. Ogonowska. - Warunkiem uczestnictwa było wykonanie przestrzennej szopki bożonarodzeniowej z dowolnych materiałów i elementów. Wielkość szopki także była dowolna.

Komisja konkursowa (wicedyrektor Joanna Rup – Bartosik, Małgorzata Piesiak i Teresa Słowińska) miała niełatwe zadanie i po burzliwej dyskusji dokonała wyboru najpiękniejszych szopek. W kategorii klas I –III pierwsze  miejsce zajął Kornel Fiałkowski z kl. III „a”, drugie Jakub Gudański z II a i trzecie Oskar Mielcarz z I b. Wyróżnienia: Jan Marianowski z II a i Nikodem Kupczyk z II b. W kategorii klas IV – VII pierwsze miejsce zajął Piotr Lubera z VI b, drugie Barbara Sawościanik z VII b i trzecie Ewa Piechut z IV c. Wyróżnienia: Dominika i Maja Brożek z VI b i V d oraz Karol Musiał z IV a.

Oprac. m

Fot. WCK

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone