Zamknij

Dla ciała i ducha

12:46, 13.09.2019 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Dzień Sportu organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałczu będzie ucztą nie tylko dla ciała, ale też dla ducha. Tego dnia będzie można usłyszeć Bartasa Szymoniaka i muzyków pochodzących z Wałcza i Mirosławca, czyli część zespołu Late Nights. Polecamy!

Bartas to artysta nietuzinkowy - kreujący nowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. Twórca stylu beatrock - gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów, absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach, laureat „Idola”, frontman grupy Sztywny Pal Azji (2008-2015).
Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trabki, śpiew itd. ) a następnie zapętla na tzw. looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje artysty - człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista - Michał Parzymięso. Duet stał się prawdziwym odkryciem i zagrał dotychczas już ponad 250 koncertów.

Z kolei Late Nights to zespół stworzony przez pięciu chłopaków, z których trzech pochodzi z Wałcza i Mirosławca. Absolwenci II LO im. Józefa Tischnera i RCKU. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiali właśnie na lokalnych imprezach. Zaczynali od małych, wałeckich klubów jak Kaaba czy też nie istniejąca już Piwniczka. Resztę ekipy spotkali w Poznaniu i odkryli, że połączenie ich inspiracji przyniesie dobry efekt. Zaledwie po kilku miesiącach swojej działalności band wystąpił na Powidz Jam Festival, a następnie zagrał jesienną trasę, na której w dwóch lokalizacjach wsparli Koniec Świata. Zamiast zapaść w sen zimowy z nową energią rzucili się w wir nocy i tworzenia materiału. Po krótkiej przerwie w koncertowaniu zdobyli uznanie jurorów i publiczności, co zapewniło im zwycięstwo na X Akademickim Przeglądzie Muzycznym Radia Afera, dlatego nie mogło ich zabraknąć na Polibuda Open Air 2019 i poznańskich Juwenaliach. Obecnie mają w planach swoją pierwszą długogrającą płytę.

Na podst. materiałów promocyjnych zespołów

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

PatriotaPatriota

2 1

W Skrzatuszu 15.09.2019 ważna dla katolików religijna uroczystość odpust Matki Boskiej Bolesnej .Do zobaczenia u stop Matki Bożej .Uroczystosci od godz 10 do 17. 19:47, 14.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Mam pytankoMam pytanko

3 1

Każdy patriota to katolik? 22:17, 14.09.2019


PatriotaPatriota

2 3

Bóg Honor Ojczyzna 23:14, 14.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz