Zamknij

Poszukiwani świadkowie historii

13:25, 16.09.2019 | z
Skomentuj
REKLAMA

Muzeum Ziemi Wałeckiej poszukuje osób, które na te tereny przybyły z różnych stron z własnej woli i tych, którym nie dano wyboru. Poszukiwani są Sybiracy, Górale, Wielkopolanie, mieszkańcy Centralnej Polski i Bieszczad oraz dawnych Kresów. 

MZW organizuje kolejną edycję Europejskich Dni Dziedzictwa. Tegoroczne EDD w zachodniopomorskim mają podtytuł : „W drodze”. Pierwsze prelekcje odbyły się w ostatnią niedzielę i dotyczyły dróg w pradziejach oraz historii kolei, oczywiście w kontekście Ziemi Wałeckiej. 22 września o godz.11.30 zaplanowano ciąg dalszy wydarzeń, będzie to prelekcja „Drogi do domu” dr Pawła Migdalskiego (osadnictwo na Ziemi Wałeckiej po II Wojnie Światowej) oraz „Drogi do domu” (panel dyskusyjno-wspomnieniowy do którego zapraszamy Osadników i ich potomków).

- Prosimy ludzi, lub ich potomków, którzy po II Wojnie Światowej znaleźli swój nowy dom na Ziemi Wałeckiej - mówi dyrektor Muzeum Ziemi Wałeckiej Magdalena Suchorska. - Ich historia, doświadczenia, tradycje rodzinne kształtowały oblicze współczesnego Wałcza. Chcemy zaprosić ich do udziału w spotkaniu i jeżeli będą mieć ochotę, do podzielenia się własnymi wspomnieniami. Zapraszamy do udziału przybyszów i ich dzieci ze wszystkich stron, Sybiraków, Górali, Wielkopolan, mieszkańców Centralnej Polski i Bieszczad oraz dawnych Kresów. Zapraszamy tych, którzy trafili tutaj z własnej woli i tych, którzy takiego wyboru nie mieli.

(z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz