Zamknij

Powstanie centrum kultury

08:06, 24.09.2020 | z
Skomentuj
REKLAMA

Wójt gminy Wałcz Jan Matuszewski w budynku po gimnazjum w Lubnie chce utworzyć gminne centrum kultury.

Przeniesiono już tam z Karsiboru Gminną Bibliotekę Publiczną, w październiku gmina planuje ogłoszenie przetargu na prace budowlane.

- Gmina Wałcz jest jedyną gminą w powiecie wałeckim, która nie ma swojego centrum kultury i choć będzie to zapewne kosztowny projekt, to dla mnie sprawa priorytetowa - zapewnia J. Matuszewski. - Na ten cel zabezpieczyliśmy w budżecie milion złotych, w kolejnym roku zabezpieczymy kolejne środki. Budynek zostanie całkowicie przebudowany, zniknie podział na klasy, centrum ma być przestronne, jasne, mieć otwarte przestrzenie. Chcemy organizować tam koncerty, imprezy, wszystkie wydarzenia kulturalne i szkolne, które często dezorganizują pracę naszych placówek.

W centrum w Lubnie ma powstać m.in. sala widowiskowa, sale, w których organizowane będą warsztaty, zajęcia i mniejsze spotkania oraz świetlica dla mieszkańców. Planuje się także utworzenie kuchni. Obiekt będzie wyposażony w windę i będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja podzielona zostanie na etapy, w dalszych planowany jest także remont sali gimnastycznej.

- Obiekt jest ładnie położony, znajduje się blisko zabytkowego parku i jeziora. Jest zadbany, od kiedy gimnazjum już tam nie funkcjonuje, opiekował się nim nasz pracownik, dlatego nie doszło do dewastacji - informuje J. Matuszewski. - Obiekt już ożył, bo działa tam biblioteka, która zresztą po modernizacji zostanie przeniesiona w inne miejsce. Nie możemy się doczekać aż zacznie tętnić życiem.

Gminne centrum kultury to nadal nazwa robocza.

(z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

prakspraks

9 5

Wszyscy mają Mambę, mam i ja. Kto z tego będzie korzystał prócz ludzi w Lubnie? 08:13, 24.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

przejezdniprzejezdni

0 0

w drodze do niemiec 21:42, 18.11.2020


daleko od szosydaleko od szosy

3 1

z Karsiboru do Lubna po książkę... no no no co za postęp. 17:09, 24.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GrynaGryna

3 0

Taki sam chory pomysl jak szeregowy zawodowy w wojsku. 21:51, 25.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz