Zamknij

Wyśpiewała sukces

18:46, 10.06.2021 | Oprac. mk, fot. P. Suski
Skomentuj
REKLAMA

W V edycji Festiwalu Dzieciaki Talenciaki uczestniczyło ponad 100 uczestników przesłuchiwanych w marcu w Waleckim Centrum Kultury. Do koncertu galowego jury wybrało 50 wokalistów, którzy 7 czerwca wystąpili w Regionalnym Centrum Kultury w Pile.

Wokalistów oceniało jury w składzie Patrycja Jankowska TV Asta, Cezary Górski - aranżer, muzyk, pianista Studio Esti oraz Krzysztof Marszewski - dziennikarz, artysta.  Konkurs otworzył swoim występem zwycięzca IV edycji Nikodem Śliwiński. Zaśpiewał swoją piosenkę zrealizowaną dzięki nagrodzie Studio Esti. Piękny klip można już podziwiać w serwisie YouTube, to nagroda od TV Asta.

- Festiwalu jest dla mnie najważniejszym wydarzeniem ostatnich lat w Studio Esti. Ograniczyłam możliwość występów w konkursie do dzieci uczących się tylko w naszej szkole, bo wiem, że nawet ci, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze śpiewaniem, marzą o scenie i uczuciu magicznym, występu solowego. Zwykle śpiewamy w duetach, w grupie, kiedy wystawiamy swoje spektakle z muzykami „na żywo”, a występy solowe należą do najlepszych - opowiada Estera Naczk-Suska, organizatorka Festiwalu Dzieciaki Talenciaki Studio Esti.

Dzieciaki Talenciaki, to zatem szansa dla każdego naszego ucznia. Oczywiście  wygrać może najlepszy i tak stało się tym razem. Kasia Szwedzka odebrała statuetkę po brawurowym wykonaniu „Rossian Roulette”. Nagrodą Festiwalu jest nagranie piosenki, którą specjalnie napisze dla zwyciężczyni organizatorka. Do piosenki powstanie klip.

- Gratuluję wszystkim moim Talenciakom. Tym dużym i małym - byliście wspaniali, każdy bez wyjątku. Naszą publiczność zapraszamy na letnie koncerty, które już w planach, a mlodzież po 13 roku życia zachęcamy do wzięcia udziału w Obozie letnim Studio Esti, do Kołobrzegu 23 sierpnia - zachęca E. Naczk-Suska.

- Dziękuję wszystkim za docenienie i za gratulacje. Dziękuje też jurorom, osobom, które brały udział w organizacji konkursu i Esterze Naczk-Suskiej za przygotowanie oraz ogromne wsparcie i wiarę we mnie większą, niż ja sama posiadam. Jest pani wyjątkowym człowiekiem i cieszę się, ze trafiłam właśnie do pani, bo ilość czasu i serca, jaką oddaje pani swoim „dzieciakom” jest ogromna - mówi zwyciężczyni Katarzyna Szwedzka. - Chciałam też pogratulować całej reszcie, bo wszystkie występy były cudowne, słuchanie was to czysta przyjemność. Jeszcze raz dziękuje wszystkim z całego serca.

 

(Oprac. mk, fot. P. Suski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

bajden13bajden13

3 2

Ostatni akapit aż mdli! 12:33, 12.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

2 3

Najbardziej mdli zazdrość i zawiść w tym komentarzu. 23:30, 15.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%