Zamknij

Nowe kierunki rozwoju budownictwa DOMKI według EKOMECH

09.49, 13.12.2022 . Aktualizacja: 09.49, 13.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Jak ma wyglądać budownictwo przyszłości? Na pewno duży wpływ na zakup nowego lokalu będą miały koszty eksploatacji. Już dawno za nami jest pęd do wielkich energochłonnych budynków i drogich w wykończeniu i urządzeniu i remontach.

Ekomech już teraz stworzył pierwsze domki koncepcyjne, które są alternatywą dla mieszkań, bo mniej więcej w podobnych cenach.

Wielkość najmniejszego, parterowego domku będzie wynosić około 35 m2. To będą budynki  bez pozwolenia na budowę, zatem realizacja inwestycji może być bardzo szybka. Firma ma również wprowadzić drugi model budynku do 70 metrów kwadratowych (parter plus poddasze). Najważniejsze kryteria, które postawiła przed sobą firma, to między inymi:- zagwarantowanie ciekawej architektury,- jak najwyższa funkcjonalność,- energooszczędność, czyli koszty utrzymania obiektu powinny być na tyle niewysokie, aby nie stanowiły dużego procentu obciążenia budżetu domowego. Zakłada się, aby były to koszty o połowę niższe,  niż  w tradycyjnym mieszkaniu,- budynki tanie w zakupie, aby ich cena była zbliżona do ceny zakupu mieszkania w bloku. Ma być to bowiem alternatywa dla mieszkań.

Domki idealnie wpasowują się w działkę około 300-400m2. Firma już teraz poszukuje rozwiązań, aby na terenie miasta lub gminy powstał pierwszy kompleks takich budynków. Ma być to jednocześnie towar eksportowy z Wałcza, aby mogły korzystać z tej koncepcji inne firmy, chcące zainwestować w ładne ekonomiczne osiedla mieszkaniowe. Również właściciele większych działek będą mogli zakupić cały projekt wraz z wykonaniem, aby stworzyć miejsca na wynajem, które zagwarantują stały dochód.  Na dziś cena takiego domku w stanie deweloperskim, to około 4-5 tysięcy złotych za metr kwadratowy.                

Z Extra pozdrowieniami

zespół tworzący najlepsze lokalne media 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%