Zamknij

Szukamy najlepszej przestrzeni publicznej na Pomorzu Zachodnim

12:12, 04.04.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

W dobrze zaprojektowanych miastach po prostu żyje się lepiej. Do końca kwietnia lokalne samorządy mogą zgłaszać swoje inwestycje w rywalizacji o tytuł „Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego”. To już IX edycja konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, który promuje inwestycje uwzględniające potrzeby mieszkańców.

- Coraz częściej nowe inwestycje zamiast kłaść nacisk tylko na interes ekonomiczny, dostrzegają potrzeby ludzi. Temu właśnie służy nasz konkurs i takie inwestycje pokazujemy jako wzór. Chcemy przywrócić należne miejsce klasycznie pojmowanej urbanistyce. Dobrze przemyślana i zaplanowana inwestycja jest nie tylko bardziej trwała, ale i przynosi lepsze efekty. – powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

O nagrodę Marszałka mogą się ubiegać przedsięwzięcia ukończone w 2017 roku, ale do konkursu można też zgłaszać etap większego przedsięwzięcia, który został zakończony w roku poprzedzającym daną edycję.  O tym, kto otrzyma zwycięskie dowiemy się już w czerwcu. Konkurs na „Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Zachodniopomorskiego” jest adresowany do lokalnych samorządów, a jego celem jest budowa wizerunku województwa jako regionu aktywnego, atrakcyjnego i przyjaznego dla inwestycji.

Aplikacje konkursowe można zgłaszać zarówno drogą tradycyjną jak i elektroniczną do 30 kwietnia 2018 r. do Regionalnego Biura Gospodarki Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego, które jest organizatorem Konkursu. W ubiegłym roku za najlepszą przestrzeń uznano Wodną Dolinę w Koszalinie, czyli kompleksowo zagospodarowany zbiornik wodny na rzece Dzierżęcince. W ramach inwestycji utworzono m.in. miejskie kąpielisko, drewniane pomosty, place zabaw dla dzieci, wyciąg do wakeboardingu, siłownie terenowe i miejsca rekreacji.

Regionalne Biuro Gospodarki Przestrzennej jest również organizatorem Konkursu Marszałka na „Najlepszą pracę dyplomową związaną tematycznie z Województwem Zachodniopomorskim”. W tegorocznej edycji zgłoszono rekordową ilość 41 prac, które nadesłali m.in. studenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej czy Politechniki Łódzkiej. Najlepsze prace i ich autorów poznamy w październiku. Rywalizacja toczy się w takich kategoriach jak planowanie przestrzenne i projektowanie urbanistyczne, projektowanie architektoniczne, oraz architektura krajobrazu. Zwycięzcy otrzymają po 4 tys. Celem Konkursu jest prezentacja możliwych do zrealizowania rozwiązań projektowych i przekształceń przestrzennych na terenie Województwa Zachodniopomorskiego.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone