Zamknij

Wsparcie dla Mirosławca

21:24, 26.02.2019 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Blisko 4 mln euro (ponad 17 mln zł) z PROW 2014-2020 to środki, które pomogą gminom i powiatom w budowie lub modernizacji dróg lokalnych na Pomorzu Zachodnim. Unijne wsparcie trafi do kilkunastu beneficjentów. Jedynym z powiatu wałeckiego jest Mirosławiec.

- W 2018 roku złożyliśmy wniosek o dofinansowanie remontu ulic naszego starego miasta: Kościuszki, Kościelna i Młyńska – mówi burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik. - Dwie pierwsze spełniały kryteria dofinansowania, niestety Młyńska nie. Ale podjęliśmy decyzję żeby ze środków budżetu gminy wykonać również remont Młyńskiej. Tym sposobem w starej części miasta pozostanie nam do remontu w przyszłości jedynie ulica Krótka. To był konkurs uzupełniający, w którym, trzeba było szybko przedłożyć gotową dokumentację. Byliśmy gotowi z projektem i udało się wpasować nasz wniosek w założenia programu dofinansowań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Zespół przygotowujący wniosek spisał się na medal.

Otrzymane wsparcie dla Mirosławca wyniesie ponad 850 tys. zł

O wsparcie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 na budowę lub przebudowę dróg lokalnych mogły ubiegać się gminy, powiaty oraz związki gmin i związki powiatów.

- Chcemy usprawnić mieszkańcom województwa, zwłaszcza obszarów wiejskich, poruszanie się po naszych lokalnych drogach. Nowe czy też przebudowane jezdnie ułatwią im dojazd do pracy, szczególnie poza miejscem zamieszkania, ale także do szpitali, banków, szkół czy obiektów kultury – mówi wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

W wyniku przeprowadzonego na przełomie lat 2015/2016 naboru wniosków na działania związane z „Budową i modernizacją dróg lokalnych” Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego podpisał z beneficjentami 101 umów. Łączna kwota wsparcia z PROW 2014-2020 wyniosła ponad 71 mln zł, co pozwoliło na budowę lub przebudowę ok. 126 km dróg. Cała alokacja przeznaczona dla województwa zachodniopomorskiego z PROW 2014-2020 na tego typu działania to prawie 19,5 mln euro. Blisko 4 mln euro to kwota jaka pozostała w ramach oszczędności mieszczących się w dostępnej alokacji. Pozwoliła ona na przeprowadzenie drugiego naboru wniosków. Na liście rankingowej znalazło się 22 beneficjentów wnioskujących o łączne wsparcie ok. 21 mln zł. Samorząd Województwa w pierwszej kolejności podpisze umowy z beneficjentami, których działania mieszczą się w dostępnym limicie środków (ok. 17,5 mln zł).
mk

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

adsads

4 1

Tak, bo mirosławiec taki ważny, że trzeba coś tam budować. 18:35, 31.05.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JaJa

1 1

A co, żal ściska pewną część ciała? A poważniej, zamiast tracić czas na pisanie bzdur może trzeba byłoby zajrzeć do słownika i przeczytać definicje dwóch słów: budowa i remont.
I jeszcze poważniej: dla mieszkających w Mirosławcu, Człopie, Ryczywole, Wołowych Lasach, Męcikale, Białej Wódce czy Swornych Gaciach ich kawałek świata jest najważniejszy. I chyba dobrze, jeśli w ich otoczeniu coś zmienia się na lepsze. Czego mieszkańcom wszystkich wymienionych miejscowości z całego serca życzę. 10:49, 03.06.2019


DadasDadas

2 0

do Ja: pamiętam jak w centrum miasta wojewódzkiego (400tys. ludności) potykałem się o PRL-owski krzywy chodnik, za to we wsi 200mieszkańców widziałem 800metrowy wypasiony, nowy chodnik ... może chodzi o to, że są miejsca gdzie taka kasa dałaby lepszą jakość życia nie dla 2 tys ludzi a dla 50tys... choć oczywiście, dla mieszkańców danego regionu to ich okolicę są najważniejsze. 09:48, 28.01.2020


0%