Zamknij

Przyjazny powiat

08:58, 01.10.2019 | Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Skomentuj
REKLAMA

Wśród tegorocznych laureatów konkursu marszałka województwa zachodniopomorskiego „Lider Ekonomii Społecznej znalazł się powiat wałecki.

Pomysł, aby uhonorować wyróżniające się podmioty, instytucje i osoby fizyczne z województwa zachodniopomorskiego, które w swojej działalności propagują ekonomię społeczną, pojawił się w 2013 roku. Każda edycja konkursu marszałka cieszy się dużym zainteresowaniem.

- Zarząd województwa od lat dostrzega potencjał ekonomii społecznej, dlatego nieustannie wspiera działania związane z jej rozwojem. W partnerstwie z organizacjami pozarządowymi i lokalnymi samorządami możemy więcej. Stajemy się społeczeństwem solidarnym i otwartym na potrzeby innych. Przez konsekwentne wspieranie zakładów aktywności zawodowej tworzymy nowe szanse i nowe możliwości do pełnego życia osób z niepełnosprawnością. Zależy nam, żeby tego typu placówki były dostępne w każdym powiecie - mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Powiat wałecki został nagrodzony został za utworzenie Zakładu Aktywizacji Zawodowej w kategorii: samorząd przyjazny ekonomii społecznej. ZAZ zatrudnia 54 osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Powiat efektywnie współpracuje ze Stowarzyszeniem Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech”. Dzięki tej współpracy w 2006 r. utworzono działający przy Stowarzyszeniu Warsztat Terapii Zawodowej. Powiat jest również pomysłodawcą i współtwórcą licznych projektów adresowanych do mieszkańców, mających na celu aktywizację i poprawę jakości ich życia m.in. Międzynarodowa Plenerowa Majówka w Wałczu, Spartakiada Osób Niepełnosprawnych, Senioriada, Dzień Rodzicielstwa Zastępczego czy Koncert Niepodległości.

Pozostali nagrodzeni:

Animator ekonomii społecznej: Paweł Klimek
Pan Paweł Klimek od blisko 13 lat związany jest z ekonomią społeczną. Może pochwalić się  sukcesami jako animator i trener szkoleń. Autor podręcznika z metodyki pracy z grupą odbiorców, w tym organizowania partnerstwa lokalnego. Doradca i ekspert w dziedzinach rynku pracy, edukacji, integracji społecznej i ekonomii społecznej. Od 2016 r. Animator w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej dla regionu stargardzkiego. Od 2017 Prezes Zarządu 4COOP sp. z o.o. non profit, której celem jest wspieranie rozwoju sektora ekonomii społecznej. Współautor szeregu publikacji dotykającej aspektów ekonomii społecznej, członek zespołu Zachodniopomorskiej Biblioteki Ekonomii Społecznej, autor badań i ekspertyz w tematyce ekonomii społecznej.

Podmiot ekonomii społecznej: Spółdzielnia Socjalna Feniks
Spółdzielnia powstała w 2013 r. w Białogardzie jako nowa szansa dla 7-osobowej grupy zagrożonej wykluczeniem społeczno-zawodowym. Specjalizuje się w usługach opiekuńczych dla osób starszych, chorych i z niepełnosprawnością. Prowadzi także wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. W 2017 r. spółdzielnia otrzymała nagrodę sieci zachodniopomorskiej OWES dla najlepszego przedsiębiorstwa społecznego: „Startup Ekonomii Społecznej 2017” oraz tytuł Lidera Przedsiębiorczości Społecznej w Województwie Zachodniopomorskim.

Przyjaciel ekonomii społecznej: PDC Logistics sp. z o.o.
PDC Logistics to centrum dystrybucji części motocyklowych, motocrossowych i do skuterów śnieżnych, które powstało na terenie byłej fabryki kabli. Należy do szwedzkiego potentata e-commerce - Pierce AB.

Firma  zatrudnia m.in. osoby z niepełnosprawnością intelektualną, osoby niesłyszące czy  z niepełnosprawnością ruchową. Stało się to możliwe dzięki uprzedniemu przystosowaniu organizacji do współpracy z osobami z niepełnosprawnościami. Przeprowadzono cykl warsztatów dla całej załogi oraz wyznaczono trenerów wewnętrznych koordynujących na pracę osób niepełnosprawnych. PDC współpracuje też regularnie z goleniowskim Zakładem Aktywności Zawodowej, organizacjami pozarządowymi ze Szczecina i Goleniowa oraz szkołami średnimi, co czyni z firmy lidera społecznej odpowiedzialności biznesu w regionie.

Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

(Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

oj tamoj tam

0 0

da się zauważyć, że Powiat jest przyjazny również skazanym na scaphism którzy już dawno powinni być w kaźni, atu co : emerytury, opieka służby zdrowia pomimo zakazu leczenia się na terytorium Polski, niewykonane eksmisje z trwałym efektem i niedopilnowane nakazy opuszczenia mieszkania przez scaphism'tów. Ostatnio nawet w USC udzielono skazanej na scaphims ślubu cywilnego. Szok! Zamiast do kaźni to nowa droga życia zapewne z idiotą u boku. Torturowiczów wcale się nie kocha, a tu co ! Ślub! 12:22, 16.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

widzwidz

0 0

Ekonomia społeczna to taki wyrób czekoladopodobny z minionych lat.
Budynek byłego sanepidu sprzedany? 21:46, 22.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz