Zamknij

Kierowcy z promilami

13.03, 23.05.2022 . Aktualizacja: 13.03, 23.05.2022
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Wałcza zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców i jednego kierującego pod działaniem narkotyków. Jeden z nich nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Myślał, że przechytrzy funkcjonariuszy, więc zgolił wąsy i wymyślił kradzież motoroweru, którym się poruszał.

Pomimo ciągłych apeli policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu nie myśląc o tym, jak poważne stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym. Wczoraj tuż przed godziną 15.00 na ulicy Nowomiejskiej w Wałczu, policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej pojazd osobowy marki Honda na holenderskich tablicach rejestracyjnych. Po otwarciu drzwi przez kierującego od razu wyczuwalna była silna woń alkoholu, w związku z czym, funkcjonariusze postanowili sprawdzić stan trzeźwości 31 letniego mieszkańca Holandii. Badanie wykazało u niego ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Natomiast w sobotę około godziny 22.00 policjanci zatrzymali samochód osobowy marki Ford Focus poruszający się Al. Zdobywców Wału Pomorskiego. W tym przypadku policjanci również sprawdzili stan trzeźwości u 38 letniego kierowcy. Urządzenie pokazało wynik ujemny ale z uwagi na silne pobudzenie kierującego i jego nerwowe zachowanie mundurowi postanowili sprawdzić,czy 38 latek nie prowadzi pojazdu pod działaniem środków psychotropowych.

Podejrzenia potwierdziły się. Kierujący prowadził forda pod działaniem amfetaminy i został zatrzymany. Kolejny nietrzeźwy to motorowerzysta, który nie zatrzymał się kontroli drogowej i chciał przechytrzyć policjantów ale mu nie wyszło. 51 latek najpierw ukrył się w polu rzepaku, gdzie porzucił motorower, a następnie udał się do domu, szybko zgolił wąsa i udawał pokrzywdzonego.

Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce ten próbował wprowadzić ich w błąd, tłumacząc, że jednoślad został skradziony i prowadził go ktoś inny. Nie potrafił jednak wytłumaczyć posiadania przy sobie kluczyków od motoroweru i śladów zacięć w miejscu, gdzie przed chwilą były jeszcze wąsy. Motorowerzysta miał blisko promil alkoholu. Wszyscy zatrzymani kierujący odpowiedzą przed sądem, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysokie kary grzywny. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do pięciu lat więzienia.


Pamiętajmy!
Kierowca sięgający po kieliszek alkoholu = tragicznym wydarzeniom na drodze.

asp. Beata Budzyń

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

czerniakczerniak

3 0

A pawełka z chorą głową z Orlej z zebranymi uprawnieniami za jabole . kiedy zatrzymajcie ???? Jak potrąci człowieka ??? Co wtedy powie pani Budzyń ???? nie mieliśmy takich sygnałów ??? 08:49, 24.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%