Zamknij

Chciała zarobić 100 zł a straciła dużo więcej

14.50, 25.05.2022 . Aktualizacja: 14.50, 25.05.2022
Skomentuj
REKLAMA

Na podstępne sztuczki oszustów nabierają się nie tylko seniorzy, ale coraz to młodsze osoby. Musimy pamiętać, że kupując czy sprzedając w internecie nigdy nie otwieramy podesłanych nam linków, które prowadzą do transakcji bankowych. Wczoraj do komendy policji w Wałczu zgłosiła się kolejna ofiara oszustwa.

22-letnia mieszkanka powiatu wałeckiego wystawiła do sprzedaży suknię ślubną w kwocie 100 zł na jednym ze znanych portali ogłoszeniowych. Jeszcze tego samego dnia skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem sukni. Rzekoma kupująca podesłała sprzedającej link, za pośrednictwem którego 22-latka miała odebrać pieniądze. W przesłanej wiadomości widniała instrukcja jak postępować krok po kroku. Po otwarciu linku kobieta została przekierowana na „stronę banku”. Podając swoje hasło i kod 22-latka umożliwiła sprawcy uzyskać dane do logowania na konto bankowe. Niestety po krótkim czasie dowiedziała się, że z jej konta zostały wypłacone pieniądze w dwóch transzach na kwotę 4500 zł.

Pamiętajmy!

Aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność. Przestępcy tworzą strony internetowe do złudzenia podobne do dobrze nam znanych witryn banków lub sklepów. Zwracajmy uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Może to być np. pojedyncza litera w adresach czy nazwach portali. Podobnie jest z podsyłanym nam linkiem (od jakiejś osoby), który przekierowuje nas na stronę, gdzie mamy podać swoje dane - nie róbmy tego! Zachowujmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

asp. Beata Budzyń

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

He heHe he

3 1

No to co, policja nie może po numerze konta trafić na oszustów kto zrobił przelew? Z pewnością może tylko że nasza wałecka policja ma na to wszystko wyje. bane. 06:57, 27.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Klo Klo

2 1

@hehe
Widzę, że jesteś tak samo rozgarnięty, jak klientka z artykułu. Następny do nagrody "idioty roku" 20:40, 27.05.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

OdpOdp

0 2

Za to ty jesteś rozgarnięta jak kilo gwoździ. Wypowiadasz się jakbyś nigdy nie płaciła np na allegro. Gdyby policja ścigała takich oszustów, gdzie nr konta jest jak odcisk palca, to by hakerzy się nie rozcwanili. Najlepiej płacić blikiem. 15:36, 28.05.2022


Klo Klo

2 0

Umiesz czytać ze zrozumieniem?
Klientka nie kupowała, lecz sprzedawała.
Kliknęła w link, żeby pobrać kasę i zalogowała się do banku.
Hakerzy mieli dane do logowania, zrobili przelew z jej konta, więc de facto wyszło, że klientka zrobiła przelew. A kasa pewnie poszła do Zimbabwe albo innego Mozambiku i po zawodach.
Mam nadzieję, że zrozumiałeś i jest tobie *%#)!& ze wypisywałeś glupoty. 18:26, 28.05.2022


0%