Zamknij

Starsza Pani odnaleziona przez policjantów

10.47, 14.09.2022 . Aktualizacja: 06.49, 26.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Starsza Pani od kilku dni mówiła rodzinie z którą wspólnie zamieszkuje o tym, że ma ochotę wybrać się do lasu na grzyby. Mimo sprawowanej na co dzień opiece, seniorka wczoraj pomiędzy godziną 12.00 a 12.30 wyszła z domu. Domownicy początkowo przez około dwie godziny samodzielnie szukali 85 latki lecz bezskutecznie. Wtedy postanowili powiadomić policjantów. W wyniku szybko podjętych działań funkcjonariusze odnaleźli seniorkę w pobliskim lesie około 400 metrów od miejsca zamieszkania. Na miejsce zdarzenia wezwany został Zespół Pogotowia Ratunkowego. Kobieta cała i zdrowa wróciła do domu.

Doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że miłośnicy grzybobrania często wybierają się do lasu w pojedynkę i jak się okazuje nie mają orientacji w terenie. Bądźmy więc rozważni i ostrożni.

Pamiętajmy!

- zabierajmy ze sobą naładowany telefon komórkowy,- wchodząc do lasu warto mieć na sobie kamizelkę odblaskową, dzięki której będziemy lepiej widoczni, a to ułatwi służbom szybsze dotarcie do osoby zaginionej,  - jeśli nie znamy terenu nie oddalajmy się zbyt daleko,- nie wybierajmy się do lasu po zmierzchu,- informujmy bliskich o naszym wyjściu do lasu,Do poszukiwań osoby zaginionej angażowani są wszyscy policjanci, pies tropiący, leśnicy, strażacy.Niestety akcję poszukiwawczą często utrudnia brak telefonu komórkowego u osoby zaginionej. Do tego grzybiarze nie informują rodziny w którym kierunku udają się na grzyby.

Czuwajmy nad naszym członkiem rodziny- matką, ojcem, którzy dożywają sędziwego wieku i nie są w stanie samodzielnie funkcjonować.  Zazwyczaj opieka nad seniorami spoczywa na barkach najbliższej rodziny.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%