Zamknij

Hybrydy przekazane

10.06, 31.10.2022 . Aktualizacja: 10.07, 04.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Nowe samochody hybrydowe, zostały przekazane Zachodniopomorskiej Policji. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na zakup 4 niskoemisyjnych wozów przeznaczył 280 tysięcy złotych.

Pojazdy hybrydowe typu plug-in z ponad 40 km zasięgu w trybie elektrycznym będą służyć w Wydziałach: Dochodzeniowo-Śledczym i do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Szczecinie, Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie oraz Komendzie Powiatowej w Goleniowie. Baterie aut mogą być ładowane ze stacji lub w trakcie jazdy – dzięki odzyskowi energii z silnika spalinowego.

 

- Kolejne nowe samochody i motocykle trafiają w tym roku do zachodniopomorskiego garnizonu Policji - do Szczecina i komend powiatowych.

- Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie – dzięki wsparciu Funduszu – po raz kolejny stawia na elektromobilność. Efektem ekologicznym zakupu 4 aut jest uniknięcie emisji dwutlenku węgla do atmosfery na poziomie ponad 10 ton w skali roku. To sprawi, że mieszkańcy będą oddychać lepszej jakości powietrzem, a Policjanci – pełnić służbę jeszcze skuteczniej – zapewnia Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

 

- Zachodniopomorska Policja była w roku 2018 jedną z pierwszych instytucji, która do floty aut służbowych wprowadziła e-pojazdy – .

 

Łączny koszt zakupu 4 samochodów to ponad 740 tysięcy złotych, w tym 280 tys. zł
– dofinansowanie z WFOŚiGW w Szczecinie w formie przekazania środków z rezerwy celowej budżetu państwa.

 

Do tej pory WFOŚiGW w Szczecinie wsparł finansowo zakup ponad 70 samochodów elektrycznych i 10 z napędem spalinowo-elektrycznym oraz ponad 30 stacji ładowania – między innymi dla Wojewody Zachodniopomorskiego, jednostek Gminy Miasta Szczecin, Urzędu Morskiego w Szczecinie, Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie, Spółki Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Stargardzie, Straży Miejskich w Stargardzie i Kołobrzegu czy Uzdrowiska Świnoujście.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%