Zamknij

Noga z gazu

09:54, 30.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Listopadowy bilans na drogach powiatu wałeckiego: dwie osoby ranne w wypadku spowodowanym nadmierną szybkością; ujawniono 226 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość; 8 kierowcom zatrzymano prawo jazdy.

Policjanci wałeckiej drogówki prowadzą cykliczne działania dla kierowców aby poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas akcji m.in. uświadamiają kierujących i pasażerów o tym, czym jest współodpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze.

- Przyczyną zdecydowanej większości wypadków jest błąd kierowcy. By go naprawić, kierowca musi mieć czas. A im szybciej jedzie, tym mniej tego czasu mu zostaje na naprawienie błędu – mówi asp. Beata Budzyń z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. Prędkość jest głównym sprawcą tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Wielu kierowców się spieszy, bo wydaje im się, że jeśli będą wyprzedzać wszystkie pojazdy jadące wolniej o 10 km/h, szybciej dotrą do celu. Niestety ale bezmyślność i brawura na drodze niosą tragiczny bilans.

O rozsądku na drodze przypominali policjanci wałeckiej drogówki, którzy podczas kontroli pojazdów uświadamiali i przypominali, o tym że na drodze kierujący nie mogą myśleć tylko o sobie. Aby jak najszybciej dotrzeć do celu w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego, a co za tym idzie, narażają życie innych osób. Policjanci stanowczo i zdecydowanie reagowali na każdy przejaw agresji i braku poszanowania obowiązujących przepisów.

Tylko w samym listopadzie tego roku na terenie powiatu wałeckiego doszło do wypadku drogowego, gdzie główną przyczyną była nadmierna prędkość. Na szczęście nikt nie zginął, ale 2 osoby zostały ranne. W sumie 226 kierujących, poruszając się autem osobowym, ciężarowym czy autobusem- przekroczyło dozwoloną prędkość. Największą ilość stanowią tu samochody osobowe. Policjanci 8 kierowcom zatrzymali dokument prawa jazdy za popełnione wykroczenie.

- Każdy kierowca powinien mieć świadomość niebezpieczeństwa, jakie wiąże się z poruszaniem po drodze, a w związku z tym przewidywać i zawsze być przygotowanym na odpowiednią reakcję i przypominały o tym prowadzące działania policjantki – dodaje B. Budzyń.

Kierowcy zatrzymywani do kontroli drogowej otrzymywali od policjantów ulotki z przesłaniem o tragicznym bilansie przekraczania dozwolonej prędkości i o tej tematyce zapachy do aut. Funkcjonariusze apelowali także do pasażerów aby nie byli obojętni na przewinienia osób siedzących za kierownica.

 Będąc świadkami przekraczania dozwolonej prędkości jesteśmy współodpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze. Do wspólnych działań wałeckiej drogówki włączyło się Stowarzyszenie Zapobiegania Tragediom na Drogach, Wspierania Ofiar Przestępstw i Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych „Bezpieczeństwo i Pomoc” w Wałczu.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

DonekDonek

8 2

No tak, 107 km/godz zamiast 50 to już sporo... 11:41, 30.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WQEWQE

5 1

Zobaczcie co się w Człopie dzieje, ale policja ma to w nosie. Ścigają się, głośna muza *%#)!& z wieśniackiego Audi Cabrio, Passat też. 14:52, 30.11.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AnnaAnna

5 0

Zadzwoń na policję. Nie bój się jak wszyscy będą tak robić będzie spokój 20:47, 30.11.2021


Do AnnaDo Anna

1 0

Aniu to nic nie daje, dzwoniłam i olewają sprawę. 08:23, 02.12.2021


AteiAtei

8 0

Dlaczego Extra Wałcz nie bierze przykładu z DSI??? Na DSI mieszkańcy powiatu drawskiego mają bieżące informacje o tym co wydarzyło się w ich regionie, a niejednokrotnie są wiadomości o powiecie wałeckim!!!! Trochę chę[email protected]! 21:51, 30.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%