Zamknij

OCP przewoźnika Łódź

11:01, 14.07.2021 | materiały patnera

Firmy zajmujące się przewożeniem wszelkiego rodzaju towarów biorą na siebie olbrzymią odpowiedzialność. W momencie kiedy odbierają paczkę od nadawcy, aż do momentu przekazania jej właściwemu odbiorcy to oni muszą zadbać nie tylko o jej bezpieczeństwo, ale i nienaganny stan. Warto zatem, by w pewien sposób zabezpieczyli się przed różnego rodzaju losowymi sytuacjami, które mogą się wydarzyć, a które mogą w bezpośredni sposób dotknąć właśnie owe paczki. Choć bowiem każda z tych firm musi być ubezpieczona polisą OC (jest to w Polsce obowiązkowe), nie jest ona związana właśnie z przewożonymi towarami. Chcąc dodatkowo je zabezpieczyć, trzeba sięgnąć po inne rozwiązanie - ubezpieczenie OCP. To właśnie o nim powiemy kilka słów w dzisiejszym wpisie.

Czym jest ubezpieczenie OCP i jakie są jego zalety?

Ubezpieczenie OCP jest ubezpieczeniem, które w bezpośredni sposób tyczy się towarów przewożonych przez firmy transportowe. Wyłącznie one mogą zresztą po nie sięgnąć. Stanowi ono idealne uzupełnienie obowiązkowego ubezpieczenia OC, które chroni auto. Jak działa to ubezpieczenie? Otóż gdy tylko dojdzie do sytuacji, w której przewoźnik nie będzie w stanie wywiązać się z umowy przewozowej i narazi tym samym klienta na straty, to nie on będzie musiał za nie zapłacić. Tu wejdzie w życie ochrona właśnie z polisy. Mowa tutaj nie tylko o sytuacjach, w których towar zostanie uszkodzony, zniszczony czy zagubiony, ale i chociażby nie dotrze w miejsce docelowe zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami (a zatem w ściśle określonym przed nawiązaniem współpracy czasie).

Istnieje wiele zalet ściśle związanych z postawieniem na OCP przewoźnika. Łódź http://fullpolisa.pl/, Poznań, Warszawa, Kraków - niezależnie od tego, w którym mieście prowadzi się swoją działalność, odczuje się wzrost bezpieczeństwa. Dzięki niemu będzie można śmielej podchodzić do prowadzonego przez siebie biznesu i najzwyczajniej w świecie szybciej go rozwijać. Olbrzymią zaletą jest też większe zaufanie ze strony klientów. Ci chętniej decydują się na usługi firm, które ubezpieczają ich przesyłki. W końcu czują się dzięki temu bezpieczniej (nawet jeśli i bez ubezpieczenia to przewoźnik ponosi odpowiedzialność za to, co dzieje się z ich paczką).

Czy ubezpieczenie tego typu chroni zawsze?

Osoby sięgające po ubezpieczenie OCP często podchodzą do tego w nieco mylny sposób uważając, że jest ono w stanie ochronić w każdej możliwej sytuacji. Rzeczywistość jest jednak inna, a zdarza się sporo sytuacji, w których ubezpieczyciel nie będzie chciał i mógł pokryć kosztów zdarzenia. Poniżej wypisujemy te zdecydowanie najczęstsze.

  • Pozostawienie auta w niestrzeżonym miejscu - jeżeli przesyłka zostanie skradziona po pozostawieniu auta w miejscu niestrzeżonym i / lub niemonitorowanym, ubezpieczyciel nie pokryje jej wartości. Tak przynajmniej jest w przypadku większości z nich. Wielu wymaga garażowania, a niektórym wystarczy sam monitoring (bez fizycznego ochroniarza chroniącego auta).
  • Spowodowanie wypadku - o ile sam wypadek, w konsekwencji którego towar ulega uszkodzeniu, jest pokrywany przez ubezpieczyciela, nie będzie jeśli zostanie spowodowany przez samego przewoźnika. Najwięcej do powiedzenia ma tutaj policja, której deklaracja (a najczęściej i mandat) definiuje to, kto zawinił w konkretnej sytuacji.
  • Złe zabezpieczenie towaru - jeżeli uszkodzenie lub zniszczenie towaru zostało spowodowane jego nieprawidłowym zabezpieczeniem (nieadekwatnym do delikatności paczki i jej gabarytów), ubezpieczyciel nie pokryje wartości tegoż właśnie towaru.
  • Dostarczenie przesyłki złej osobie - jeżeli przewoźnik przekaże przesyłkę osobie nieupoważnionej do jej odbioru i wyniknie z tego problem, ubezpieczyciel nie poniesie z tego tytułu żadnych konsekwencji. To obowiązkiem przewoźnika jest zadbanie o to, by przesyłka trafiła w ręce, które powinna trafić.
  • Nieumiejętny rozładunek, a zatem sytuacja, w której z winy przewoźnika towar zostanie nieprawidłowo zabezpieczony przy rozładunku.

Warto wiedzieć: zakres ochrony ubezpieczenia OCP zależy w pełni od konkretnego ubezpieczyciela oraz indywidualnych ustaleń właśnie z nim. Szukając więc tego idealnego warto przeglądać oferty wielu różnych firm, mogące się różnić również pod tym względem. Poleca się przy tym sięgnięcie po multiagencję, która szybko porówna różne towarzystwa ubezpieczeń i zaoferuje propozycje idealnie dostosowane do konkretnych potrzeb.

Podsumowanie

Przewoźnicy mogą sięgnąć po wiele sposobów na to, by dać swoim klientom pewność co do bezpieczeństwa korzystania z ich usług. Jednym z tych zdecydowanie najpopularniejszych, a zarazem po prostu sprawdzających się w akcji jest tak zwane OCP przewoźnika. Łódź http://www.original.com.pl/ocp-przewoznika-sprawdz-czy-warto/, Kraków, Warszawa - niezależnie od tego, gdzie świadczy on swoje usługi, może po nie sięgnąć celem dodatkowego zabezpieczenia przewożonych przez siebie towarów przed sytuacjami czysto losowymi. Jeżeli jednak chce się po nie sięgnąć, warto mieć świadomość, że nie jest ono receptą na wszystkie problemy. Nie zawsze chroni i choć pełno jest zalet ściśle z nim związanych, nie warto traktować go jako deski ratunku na każdą ewentualność.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%