Zamknij

Pergole Kraków

11:02, 14.07.2021 | materiały patnera

Poszukując efektywnego sposobu na ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym wiele osób wybiera specjalny rodzaj zabezpieczenia tarasu wyposażając go w ruchomą osłonę płócienną. Takie zadaszenie pozwala stworzyć niecodzienny ekologiczny salon na świeżym powietrzu, z którego można korzystać przez cały rok. Jest to rozwiązanie projektowe aktywnie realizowane w nowoczesnym projektowaniu krajobrazu. Może być częścią głównego budynku lub stać samodzielnie. W naszej firmie można zamówić takie konstrukcje na wymiar, przyjedziemy, wymierzymy, wykonany a później zamontujemy.

Ruchome zadaszenie tarasu, jako ochrona przed słońcem i deszczem

Takim praktycznym i dekoracyjnym rozwiązaniem są pergole w Krakowie http://roletypolska.pl/, które wykonujemy na wymiar według potrzeb klienta, posiadanego rozmiaru tarasu. Systemy pergoli to konstrukcje służące do zacieniania i powiększania przestrzeni. Pergole składają się z konstrukcji nośnych z aluminium i stali malowanej proszkowo oraz z przesuwanej markizy. Charakteryzują się wysokim stopniem ochrony przed deszczem oraz odpornością na silne wiatry. Jest to ich główna cecha i zaleta. Systemy pergoli w Krakowie są stosowane zarówno, jako przedłużenie domu oraz jako konstrukcja wolnostojąca. Tkanina wykonana jest ze specjalnego materiału z warstwą wzmacniającą, dzięki czemu spód płótna praktycznie nie nagrzewa się na słońcu.

Cechy i zalety ochrony tarasu przed słońcem

W asortymencie naszej firmy znajdują się pergole cechujące się doskonałym wzornictwem i różnorodnymi możliwościami technicznymi, pozwalając każdemu klientowi znaleźć najbardziej odpowiednią dla siebie opcję. Oferowane na wymiar pergole w Krakowie służą do przyjemnego relaksu w czasie dużych upałów. Czy są jakieś opcje dodatkowe? Oczywiście można zdecydować się modele z oświetleniem oraz efektywnymi czujników wiatru, słońca i nagłośnienia. Co zapewnią nasze pergole? Stanowią znakomitą osłonę przed deszczem, wyposażone są w praktyczny system odprowadzenia wody. Dlaczego ich popularność stale rośnie? Ponieważ pergole tarasowe zapewniają domownikom komfortowy mikroklimat sprzyjający wypoczynkowi przed domem.

Pergole wyposażone są w moduł konstrukcji pozwalający na rozwiązanie różnych problemów związanych z zacienianiem i powiększaniem przestrzeni użytkowej. To niezawodna konstrukcja odporna na wiatr: specjalne materiały konstrukcji nośnej i płótna są zaprojektowane do pracy w każdych warunkach pogodowych. Podczas eksploatacji pergoli zimą należy usunąć śniegu z powierzchni płótna. Do pergoli w Krakowie używamy wodoodpornej tkaniny, która zapewnia 100% ochronę przed deszczem i przegrzaniem.

Do czego służy ruchome zadaszenie tarasu?

Nowoczesne konstrukcje pergoli w Krakowie są tak różnorodne, że funkcjonalność konstrukcji znacznie się poszerzyła. A teraz są używane do:

  • Terenu rekreacyjnego. W tym konkurują z letnimi altanami, a kupujących nawet interesują różnice między nimi. Struktura pergoli jest łatwiej dostrzegalna ze względu na brak ogrodzenia, (jeśli jest, to krata, dobrze rozwiana przez wiatr lub dekoracyjna, nisko leżąca) i przeszyty wiatrem dach kratowy. Jeśli w altanie można ukryć się przed deszczem i palącym słońcem, to w pergoli przed upałem.
  • Estetyczne projektowanie krajobrazu. Pergola może być również ogrodowa może stać się zacienioną alejką. Konstrukcja kratowa niczym ogrodzenie oddziela ogród, zdobi żywopłot wzdłuż ścieżek wokół domu.
  • Ochrona przed słońcem samochodu, przedmiotów, roślin. Konstrukcja zapewnia cień i służy do zacieniania ścieżek ogrodowych. Samochody są zaparkowane pod zadaszeniem, oszczędzając karoserię przed upałem.

Korzystanie z drewnianych zadaszeń

W ogrodzie, na tarasie harmonijnie prezentuje się pergola z drewna. Różnorodność wzorów pozwala tworzyć odmienne stylistycznie kompozycje krajobrazowe. Drewno, jako ekologiczny, naturalny materiał pomaga nie niszczyć integralności i naturalnego wyglądu ogrodnictwa krajobrazowego. Drewno stało się najpopularniejszym materiałem budowlanym przy aranżacji przydomowego terenu. Pergole wykonane z drewna wyróżniają się korzystną ceną, estetycznym wyglądem, ze względu na podatność materiału na obróbkę, mają wyraźny stylistyczny dźwięk.

Pergole aluminiowe

Pergola z rozsuwanym dachem - nowoczesny wielofunkcyjny system przeznaczony do ochrony przed deszczem i gorącymi promieniami słonecznymi. Trwała aluminiowa konstrukcja, wytrzymuje duże podmuchy wiatru i może być montowana na każdym rodzaju nawierzchni. Gdzie są używane pergole aluminiowe? Pergole aluminiowe można zintegrować z dowolnym systemem przeszklenia i markizami pionowymi - pozwala to zmienić otwartą przestrzeń w pełnowartościową przestrzeń wewnętrzną, taką jak taras. Stylowy design organicznie wpasowuje się w konstrukcję w absolutnie każdy styl architektoniczny i przyciąga dodatkową uwagę. Główną zaletą tego systemu ochrony przeciwsłonecznej jest jego siła i wytrzymałość. Metalowe profile nośne wytrzymują obciążenie wiatrem i są praktycznie niekorozyjne.

Zadaszenie ruchome pergoli w Krakowie https://www.iloggo.pl/jak-wybrac-odpowiednie-rolety/ może być przesuwne lub uchylne, doskonale rozwiązuje problem niedostatecznej cyrkulacji powietrza pod zadaszeniem. Przy dobrej pogodzie można ją złożyć, uzyskując możliwość wygrzewania się na słońcu i cieszenia się naturalnym światłem, a przy złej pogodzie przesuwny daszek można całkowicie zamknąć w ciągu 30 sekund. Wbudowana automatyka da możliwość zdalnego sterowania pergolą lub ustalenia indywidualnych scenariuszy otwierania i zamykania. W takim przypadku można ustawić dokładny czas i warunki, w których dach będzie się otwierał i zamykał. Na przykład czujnik deszczu będzie reagował na zmiany wilgotności powietrza i dawał sygnał do rozłożenia dachu. A czujnik słońca wyda polecenie otwarcia go rano i zamknięcia, gdy nadejdzie upał.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%