Zamknij

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sejfu domowego?

13.58, 15.07.2022 materiał partnera

Przechowujesz w domu wartościowe przedmioty? Warto zadbać o ich bezpieczeństwo. Pozbądź się stresu i skrzętnie wymyślonych skrytek na drogocenne pamiątki. Sejf do mieszkania to doskonałe rozwiązanie. Nie zajmuje dużo miejsca, możesz go zainstalować w ścianie, w szafie, schować za lustrem czy obrazem. Zabezpiecz przedmioty przed kradzieżą lub pożarem. 

Zalety kupna sejfu domowego

Sejf domowy to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą by wartościowe rzeczy były w pełni bezpieczne. Co warto umieścić w miejscu niedostępnym dla potencjalnych złodziei lub co zabezpieczyć przed ewentualnym pożarem? Przede wszystkim gotówkę i ważne dokumenty takie jak weksle czy akty notarialne. Drogocenna biżuteria, zegarki, rodzinne pamiątki również powinny znaleźć się w sejfie. Oprócz tego nośniki danych, ważne klucze, sztabki złota, numizmaty, zdjęcia i unikalne pamiątki. Dobrze zabezpieczona powinna zostać także wszelka broń, obrazy czy dzieła sztuki. 

Sejf domowy przyda się podczas częstych wyjazdów, gdy dom lub mieszkanie zostaje często puste - a przez to narażone na włamanie. Zabezpieczenie wartościowych przedmiotów pozwoli na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa. Oprócz tego warto pomyśleć o zabezpieczeniu kosztowności przed pożarem. Sejfy domowe ogniotrwałe nie pozwolą na spalenie drogocennej zawartości. 

Odpowiedni dobór rozmiaru i zabezpieczeń

Wybór sejfów domowych jest szeroki. Polecamy zacząć od doboru rozmiaru. Przykładowo, sejf domowy mały zmieści się w szafce lub w skrytce za lustrem czy obrazem. Mniejsze sejfy są tak samo solidne jak większe, ale ich poręczność sprawia, że zmieszczą się w każdym, nawet małym mieszkaniu. Będą doskonałe do przechowywania drobnych przedmiotów takich jak pieniądze, biżuteria czy dokumenty. Większe sejfy wolnostojące sprawdzą się np. w gabinetach czy domowych biblioteczkach. Pomieszczą broń, obrazy, dzieła sztuki. Różnią się od siebie ilością półek, szuflad i uchwytów - wybierz ten, który odpowiada Twoim potrzebom. Oprócz tego należy pamiętać by domowy sejf ogniotrwały został umiejscowiony w zacienionym i suchym miejscu.

Domowe sejfy mają kilka rodzajów zabezpieczeń. Mogą otwierać się na kluczyk, linie papilarne, kod elektroniczny lub za pomocą pokrętła z mechanizmem szyfrowym. Wybierz rodzaj, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy i praktyczny. 

Sejf domowy poprawi Twój komfort i poziom poczucia bezpieczeństwa. Wszystkie wartościowe przedmioty znajdą się w jednym, dobrze zabezpieczonym miejscu, z dala od nieporządanych osób czy ognia. Warto postawić na taką ochronę.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%