Zamknij

Gdzie szukać pożyczek dla firm? Jak wybrać najlepsze oferty?

12.49, 21.09.2022 materiał partnera

Jeśli masz swoją firmę, na pewno wiesz, że od czasu do czasu potrzebny jest zastrzyk dodatkowej gotówki np. na pokrycie bieżących kosztów działalności gospodarczej w razie ewentualnego przestoju na rynku. W sieci możesz znaleźć wiele ciekawych ofert pożyczek dla firm, które charakteryzują się przede wszystkim minimum formalności oraz opcją pozyskania dodatkowego finansowania nawet na wysokie kwoty. Sprawdź, gdzie szukać najlepszej oferty pożyczki dla firm oraz jakie instytucje ich udzielają.

Pożyczki dla firm – co to takiego?

Pożyczki dla firm to nic innego, jak pozabankowa forma finansowania, która skierowana jest dla przedsiębiorców, szczególnie tych znajdujących się w kiepskiej kondycji finansowej. Taka forma finansowania ma kilka cech charakterystycznych. Przede wszystkim wyróżnia się raczej krótkim okresem spłaty (choć niektóre firmy oferują pożyczki dla firm nawet na 120 miesięcy), a także ograniczeniami odnośnie kwoty finansowania. Pamiętaj też, że nie każda instytucja pozabankowa daje opcję zaciągnięcia zobowiązania dla przedsiębiorców. Popularne instytucje pożyczkowe, które oferują pożyczki dla firm, to:

 • Smeo,
 • Janvest,
 • eFaktor,
 • Gold Kredyt,
 • Visset,
 • i kilka innych…

W zależności od tego, jaką ofertę wybierzesz warunki mogą być naprawdę różne. Pamiętaj o tym, gdyż podpisanie umowy pożyczki jako przedsiębiorca zobowiązuje Cię do jej terminowej spłaty.

Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki dla firm?

Jeśli chcesz wybrać dla siebie jak najlepszą ofertę pożyczki dla firm, koniecznie weź pod uwagę takie kwestie, jak:

 • dane instytucji finansującej,
 • opinie o firmie pożyczkowej,
 • RRSO pożyczki dla firmy,
 • okres spłaty,
 • maksymalną kwotę finansowania.

Wszystkie te informacje możesz znaleźć w internetowym rankingu pożyczek dla firm. To darmowe narzędzie, które pozwala na szybką analizę atrakcyjności poszczególnych ofert finansowania. Dopiero po dogłębnej analizie warunków kilku ofert będziesz w stanie wybrać opcję, która będzie najatrakcyjniejsza dla Twojego przedsiębiorstwa.

Kto może ubiegać się o pożyczki firmowe?

Pożyczki dla firm dostępne są praktycznie dla każdego przedsiębiorcy, który potrzebuje dodatkowej gotówki na inwestycję lub pokrycie kosztów bieżącej działalności gospodarczej. Pamiętaj o tym, że w ten sposób możesz też zagwarantować sobie płynność finansową, a to jest naprawdę ważne w dzisiejszych czasach, które są ciężkie dla przedsiębiorców. Wymogi instytucji pozabankowych w tej kwestii są różne. Większość z nich wymaga, aby firma działała na rynku przez określony czas np. 12 miesięcy lub posiadała odpowiednio wysokie przychody. Przyznanie pożyczki dla firm jest zależne od posiadanej przez przedsiębiorstwo zdolności kredytowej, jednakże warunki są znacznie mniej rygorystyczne niż w przypadku kredytów dla firm.

Kiedy firma znajduje się w problematycznej sytuacji jeśli chodzi o finanse, a banki odmawiają pomocy finansowej w formie np. kredytu obrotowego, koniecznie sprawdź, jakie pożyczki dla firm są polecane i czy sprawdzą się w przypadku Twojej firmy. Wystarczy, że przejrzysz dostępne oferty w specjalnie przygotowanym zestawieniu: https://wspieramyfirmy.pl/pozyczki-dla-firm/, a następnie złożysz wniosek o udzielenie pożyczki firmowej. Uwaga! Pożyczki dla firm są jak najbardziej wypłacane też przez banki, ale tutaj licz się z koniecznością spełnienia rygorystycznych wymogów odnośnie ich udzielania.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%