Zamknij

Masowe uszkodzenia smatfonów - czy można temu zapobiec?

10:35, 17.01.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Wbrew pozorom, każdego dnia współczesne telefony komórkowe zostają narażone na liczne niebezpieczeństwa. Na szczęście można temu zapobiec. Zobacz, jak zabezpieczyć smartfon przed uszkodzeniem.

Miejsce pracy, szkoła, a nawet z pozoru w pełni bezpieczny dom to miejsca, w którym smartfony każdego z nas są narażone na niebezpieczeństwa. Niekiedy wystarczy tylko chwila nieostrożności, aby uszkodzić telefon lub stracić go na dobre. Na szczęście w wielu przypadkach uszkodzenie telefonu jest czymś, czemu z łatwością można zapobiec. Sprawdź, jak to zrobić.

Najczęstsze przyczyny uszkodzenia telefonu

Nawet osoby nierozumiejące współczesnych technologii doskonale zdają sobie sprawę, że dzisiejsze smartfony z powodzeniem mogą zastąpić niejeden dobry komputer. Niestety wygoda ta ma także swoją cenę. Jest nią delikatność i wrażliwość na czynniki zewnętrzne, którymi cechują się współczesne urządzenia elektroniczne. W związku z tym o rysę, zadrapanie czy poważniejsze uszkodzenie telefonu wcale nie trudno. Co więcej, sprawa o wiele bardziej komplikuje się w przypadku zalania lub upadku z wysokości. Rzadko kiedy zdarza się, że za wyżej wymienionych sytuacji telefon wychodzi bez szwanku.

Jak zabezpieczyć smartfon przed uszkodzeniem?

Zdawałoby się, że niska odporność na uszkodzenia mechaniczne, jaką cechują się współczesne urządzenia elektroniczne z góry skazuje nas na porażkę. Nic bardziej mylnego! Co prawda, są uszkodzenia, którym niekiedy naprawdę ciężko zapobiec, jednak istnieją sposoby na to, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia telefonu. Jednym i najbardziej popularnych jest etui na smartfona. Niektórzy decydują się także na kolejny krok i już przy zakupie sięgają po folię bądź szkło na ekran telefonu. Niestety wciąż wiele osób zapomina, że upadek z wysokości, zalanie czy przerysowanie ekranu to nie jedyne szkody, na jakie narażone są współczesne smartfony. W końcu w dzisiejszych czasach bardzo łatwo o zgubienie telefonu czy utratę go na skutek kradzieży. Wówczas nawet najlepsze zabezpieczenie na smartfona może na nic się zdać. Właśnie z tego względu przezorni powinni zawczasu pomyśleć o cieszącym się coraz większą popularnością rozwiązaniu, jakim jest ubezpieczenie na telefon.

Ubezpieczenie telefonu – czy warto?

Przypadki takie jak upadek, zalanie, zgubienie czy kradzież telefonu niejednokrotnie niosą za sobą katastrofalne skutki. W końcu zarówno wymiana części smartfona, jak i zakup nowego modelu bez wątpienia jest niemałym obciążeniem dla domowego budżetu. Jeśli jednak zawczasu zdecydujemy się na ubezpieczanie telefonu, problemy te mogą nas ominąć. W końcu polisa ubezpieczeniowa na telefon niejednokrotnie obejmuje szeroki wachlarz szkód, których kosztami po ubezpieczeniu telefonu nie będziemy musieli zaprzątać sobie głowy. Składka ubezpieczeniowa wcale nie jest wysoka, bowiem wynosi zaledwie od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Jej finalna wysokość jest uzależniona od modelu telefonu i zakresu ochrony polisy ubezpieczeniowej. Warto jednak pamiętać, że najlepsze ubezpieczenie telefonu to takie, które jest skrojone na miarę naszych potrzeb, takie jak na przykład to, które znajdziemy pod adresem https://www.gadget-cover.com/iphone-insurance

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone