Zamknij

Porcelanowy aparat na zęby ? najczęściej zadawane pytania

10:20, 03.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:26, 03.04.2019

Zdiagnozowanie jakichkolwiek wad zgryzu lub nieodpowiedniego rozmieszczenia zębów, wymaga podjęcia konkretnych działań. W takim wypadku, najlepszym rozwiązaniem będzie poddanie się leczeniu ortodontycznemu. Tak jak i w przypadku jakiegokolwiek innego leczenia, tak i tutaj, pacjentom nasuwa się spora liczba pytań.

Na wstępie, warto jeszcze pokrótce wyjaśnić, czym tak dokładnie jest porcelanowy aparat na zęby. Przede wszystkim jest to aparat, który klasyfikuje się do grupy estetycznych rozwiązań. W odróżnienie od tych wykonanych z metalu, te porcelanowe są o wiele ładniejsze. Wszystko to, dzięki temu, że wykorzystuje się zamki w kolorze zbliżonym do koloru zębów. Jest on prawie całkowicie niewidoczny, dlatego sięga po niego coraz więcej pacjentów.

Dla kogo będzie odpowiedni porcelanowy aparat na zęby?

Okazuje się, że nie ma konkretnych ograniczeń. Bez względu na wiek, aparat na zęby porcelanowy może być stosowany przez każdego. Występują jednak pewne wyjątki, natomiast są to bardzo skrajne sytuacje. Dotyczy to chociażby osób chorujących na białaczkę. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy spełniamy wymogi, będzie po prostu konsultacja u ortodonty. Wykwalifikowany specjalista, z pewnością przygotuje idealny plan, odpowiedni dla każdego indywidualnego przypadku, aby skutecznie przywrócić zębom zdrowy i piękny wygląd.

Czy użytkowanie aparatu porcelanowego może powodować dyskomfort?

Ciężko jest udzielić konkretną, jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Głównie dlatego, że wiele zależy od indywidualnych predyspozycji, co do odczuwania obecności obcych ciał w jamie ustnej. Mimo tego, że porcelanowy aparat na zęby, gabarytowo jest większy niż ten wykonany z metalu, jeśli w ogóle wywoła jakikolwiek dyskomfort, to tylko na początku jego użytkowania. Większość osób, bardzo szybko przyzwyczaja się do jego obecności, w związku z tym, problem ten pojawia się raczej rzadko.

Czy aparat porcelanowy na zęby może się uszkodzić?

Mimo sporej wytrzymałości zamków z porcelany, może dojść do sytuacji, że pojawią się pewne usterki. Dzieje się tak najczęściej, kiedy aparat jest niewłaściwie użytkowany. W sytuacji, kiedy użytkownik spożywa twarde pokarmy, mogą pojawić się mikropęknięcia. Aby tego uniknąć, powinno się zatem ograniczyć lub całkowicie zrezygnować z jedzenia o twardej strukturze.

Jak odpowiednio zadbać o aparat?

Z pewnością nie obędzie się bez odbywania kontrolnych wizyt u ortodonty. Można także samodzielnie dbać o to, aby nasz aparat pod każdym względem prezentował się dobrze i nie uległ zniszczeniu. Znacznie pomoże w tym unikanie palenia papierosów oraz stosowanie specjalnej diety, która zakłada odstawienie pokarmów, które mogą przebarwiać podatne na to ligatury.

Jak wyglądają ceny aparatów tego typu?

Trzeba mieć na uwadze fakt, że koszty takiego aparatu mogą być wyższe, niżeli w wypadku metalowych. Najczęściej wiąże się to z wydatkiem sięgającym około trzech tysięcy złotych. Jest to jednak, jak się okazuje adekwatna cena, ponieważ efekty są zawsze zadowalające. Szczególnie warto, kiedy bardzo zależy nam na estetyce uśmiechu, ale też prawidłowym przebiegu całego procesu leczenia.

Jaka powinna być częstotliwość wizyt kontrolnych?

Dużo w tym względzie będzie zależało od tego, z usług jakiego gabinetu korzystamy. Lekarz ortodonta, powinien przekazać pacjentowi specjalne, indywidualne wytyczne. Najczęściej jednak, wizyty kontrole odbywają się przynajmniej raz w miesiącu. Podczas ich trwania, specjalista weryfikuje prawidłowość procesu leczenia, oraz działanie aparatu. Jeżeli zachodzi taka konieczność, zdarza się też, ze dochodzi do wymiany ligatur, które jak wcześniej wspomniano, mogą ulegać przebarwieniom.

Porcelanowy aparat na zęby – naprawdę warto!

Chociaż cena porcelanowego aparatu jest zdecydowanie wyższa, niż chociażby metalowego, coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Sprawiają to względy estetyczne oraz wysoka skuteczność leczenia. Pozwalają pokonać wszelkie dolegliwości związane z wadami zgryzu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%